24 листопада відбувся круглий стіл «Сучасні аспекти безпеки дорожнього руху в України» Всесвітньої організації охорони здоров’я Європейського регіонального бюро за підтримки Комітету з питань транспорту Верховної ради України та Державного підприємства “Український медичний центр безпеки дорожнього руху МОЗ України”. Його учасники обговорили основні причини великої кількості ДТП та шляхи подолання проблеми.

В Україні за рік трапляється в 5 разів більше ДТП ніж в європейських країнах. Економічні втрати країни від становлять 5 мільярдів доларів”, - повідомив Юрій Чорний, Директор Державного підприємства "Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України Міністерства Охорони Здоров'я".

Проте покращити ситуацію ситуацію на українських дорогах зможе велика підтримка з боку медіа, які готові допомагати, розповідати та підтримувати. На цьому наголосив на круглому столі народний депутат Мустафа Найем

На сьогоднішній день неінфекційні захворювання є причиною номер один смертності людей - це 86%. Але спільними зусиллями ми зможемо подолати цю статистику: за планом ООН до 2020 року планується знизити смертність на дорогах на 50%, а до 2030 - забезпечити доступ до безпечних транспортних систем для кожного”, - розказав Олег Швець, Міністерство охорони здоров’я.

Зниження середньої швидкості на 5% призводить до зниження смертності на 30%. Якщо правильно регулювати проблеми з алкоголем, то можна знизити кількість фатальних випадків на 20%. А використання пасків безпеки зможе знизити смертність на 50%, а дитячих крісел - на 70% серед дітей. Про це розповів Деніш Сетхі, програмний менеджер Департаменту Профілактики насильства і травматизму Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Аналіз причин аварій свідчить про те, що понад 80% з них стається з вини водія. Тож головним завданням є заходи перевірки водіїв та кандидатів у водії з приводу здатності до безпечного керування. Для реалізації цих завдань на базі ДП “Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України МОЗ України" створена постійно діюча робоча група, крім того в Міністерстві охорони здоров’я працює міжвідомча робоча група з опрацювання питань медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху.

Ми працюємо над покращенням єдиної системи надання учасникам дорожнього руху інформації. Зокрема, вони мають отримувати інформацію про місця підвищеної аварійності, стан доріг, пункти екстреного зв’язку, розташування закладів охорони здоров’я”, - розповів Ю.Чорний. Також він зауважив, що дуже важливим є удосконалення профілактичної на освітньої діяльності, медичного та правового забезпечення.

На думку директора, дуже важливо, аби люди сприймали ДТП не як випуски новин, а як справжню падемію, яка вже стоїть на порозі їхнього будинку.

777 666 555 444 222 111