Історія підприємства

Державне підприємство Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ України (надалі – Інститут), яке діє з 1975 року створено з метою здійснення науково-методичного і практичного забезпечення медичних, екологічних і соціальних аспектів діяльності транспорту, зв’язку та інших пов’язаних з ним галузей. Одним із основних предметів діяльності Інституту є виконання прикладних та фундаментальних досліджень з актуальних медичних, гігієнічних та соціальних проблем усіх видів транспорту зокрема автомобільного, авіаційного, залізничного, морського та річкового, тощо. Всі науково-дослідні роботи інституту спрямовані на вирішення найбільш важливих проблем медицини транспорту. Для ефективної реалізації поставлених завдань Інститутом створені профільні відокремлені підрозділи, які діють від імені Інституту та здійснюють діяльність по сприянню та розвитку відповідного напрямку.

Метою заснування Відокремленого підрозділу «Київська міжрегіональна філія» Державного підприємства Український науково-дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України (далі - Київська міжрегіональна філія) є удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки на всіх основних видах транспорту, зокрема, що стосується автомобільної галузі, створення досконалої системи збереження життя і здоров’я усіх учасників дорожнього руху та населення в цілому, а також сприяння інформаційної підтримки закладів охорони здоров’я всіх форм власності. З метою створення єдиного інформаційного простору за напрямом медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху, Київська міжрегіональна філія активно працює над функціонуванням загальноукраїнської бази даних закладів охорони, які мають право здійснювати медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, і результатів таких оглядів; формування та функціонування загальнонаціональної бази даних щодо стану здоров’я та психофізіологічних властивостей кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів для здійснення моніторингу стану їх здоров’я з урахуванням норм Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Відповідно до поставлених завдань, зокрема, що стосується підготовки кадрів та підвищення кваліфікації спеціалістів, діяльність яких направлена збереження життя та пов’язана з будь яким транспортом в тому числі медичних працівників Київська міжрегіональна філія надає наступні послуги:

  • Організація та проведення інформаційно-тематичних семінарів для медичних працівник по методам передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів відповідно до затверджених програм.

  • Організація та проведення інформаційно-тематичних семінарів по методам надання домедичної допомоги відповідно до затверджених програм.

  • Організація та проведення профілактичних медичних оглядів кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

  • Організація забезпечення закладів охорони здоров’я бланками первинної медичної облікової документації:

  • Організація забезпечення закладів охорони здоров’я необхідною матеріально-технічною базою зокрема засобами, передбаченими Табелем оснащення постійного спеціального приміщення, для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів, затвердженого Наказом МОЗ України 65/80 від 31.01.2013 року, в тому числі алкотестерами.

  • Надання інших послуг в медичній та транспортній галузі.