Рада ухвалила зміни до Закону України «Про дорожній рух», що стосуються пересування людей на візках

3 грудня 2019 р. Верховна Рада України ухвалила Проект Закону №0963 про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних». Документ покликаний захистити права людей з інвалідністю, що рухаються в інвалідних візках, а також інших представників маломобільних груп населення.

Відповідно до змін, особи, які рухаються в кріслах колісних, мають право:

  • рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках із швидкістю пішохода, дотримуючись при цьому правил дорожнього руху для пішоходів;
  • рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, дотримуючись при цьому правил дорожнього руху для велосипедистів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних із швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини дороги по позначених пішохідних переходах.

Особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот ліворуч та розворот дозволяються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині.

Окрім того, особи, які рухаються в кріслах колісних, зобов’язані використовувати лише технічно справні та належним чином обладнані крісла колісні; не перевозити вантажі, що заважають керуванню; не буксирувати причепи; не перевозити пасажирів.

При цьому крісла колісні мають бути обладнані світловідбивними елементами, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

Підкреслимо, що до прийняття цього Закону осіб, які рухаються в кріслах колісних з двигуном, взагалі не було віднесено до учасників дорожнього руху, тобто вони були фактично позбавлені права на безпечний рух.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності.