Чому світловідбивачі це так важливо?

Чому світловідбивачі це так важливо?

В осінньо-зимовий період питання про безпеку на дорозі як для водіїв, так і для пішоходів постає особливо гостро, адже погана видимість на дорогах може стати причиною трагічних аварій. Найбільше страждають пішоходи та велосипедисти, адже дуже часто водії транспортних засобів їх просто не можуть помітити на відстані, достатній для успішного гальмування. Саме тому Державне підприємство “Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України МОЗ України” не втомлюється наголошувати на важливості носіння світлоповертаючих елементів.

дети

Статистичні дані говорять самі за себе: гальмівний шлях автомобіля на швидкості 60 км/год на сухій дорозі становить приблизно 30 метрів. При цьому, пішохода в темному одязі водій побачить на відстані 18 метрів, в червоному - на відстані 24 метри, в білому - за 55 метрів. А людину в одязі із світлоповертаючими елементами буде видно на відстані 130 метрів! Важливість носіння світловідбивачів стає ще більше очевидною із розумінням того, що на сьогодні більшість автомобілістів перевищує швидкість в 60 кілометрів. dtkbr

За даними Корнельського університету реакція мозку водія в середньому становить 1 секунду. Ще одна секунда потрібна на реакцію тіла. При проведенні наукового дослідження було встановлено, що пішоходи в звичайному одязі помітні в світлі фар на відстані, що дорівнює приблизно 30 метрів. При швидкості 80 км/год машина проходить 22 метри за секунду. Значить, за 2 секунди він встигне пройти цілих 44 метри!

6

Дуже показовим є європейський досвід використання світлоповертальних елементів. Зокрема, в Норвегії використання світлоповертальних елементів дозволило скоротити травматизм серед пішоходів на 85%. А це, між іншим, більш ніж у 6.5 разів.