В Українї розпочався проект зі зниження дитячого травматизму на дорогах

2 грудня за ініціативою Державного підприємства “Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України МОЗ України” в місті Києві в Національному університеті “Одеська юридична академія” стартував всеукраїнський пілотний проект зі зниження дитячого травматизму на дорогах. Тематика проекту - ази безпечної поведінки на дорозі, основи надання першої медичної допомоги та відповідальність за порушення правил дорожнього руху.  Аудиторія проекту  - діти та підлітки різного віку.

Ініціаторами програми стали Національна поліція України, ДП “Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України МОЗ України” та НУ “Одеська юридична академія" за підтримки Міжнародного благодійного фонду "Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-траспортних пригод". 

hj

 

2016 рік засвідчив шокуючу статистику дитячого травматизму на дорогах: скоєно 3736 ДТП, в результаті яких 146 неповнолітніх загинуло, 3264 травмовано.

“Головна справа дорослих - зробити життя дітей безпечним. Презентована навчальна програма передбачає тренінги для дітей з основ дорожньої безпеки, втілення культури носіння світлоповертальних елементів та навички надання домедичної допомоги”, - заявив Іван Прохоренко, полковник поліції, заступник начальника Департаменту превентивної діяльності, начальник Управління безпеки дорожнього руху.

Без-имени-1

 

Під час практичного тренінгу заняття проводилися в трьох секціях - юридичній, медичній та поліцейській. У першій діти дізналися про свої права та права водіїв, у медичній - основи надання першої допомоги, а в останній - навчилися орієнтуватися в жестах регулювальника.

ku

“Наша країна втрачає щороку близько 5 тисяч людей. Близько 100 тисяч людей потрапляють в аварії, 40 тисяч людей травмуються. Кожен 19 з них - дитина. Наша мета - скоротити смертність від ДТП на 50% до 2020 року”, - сказав Юрій Чорний, директор ДП “Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України МОЗ України”.

Також він наголосив на важливості вміння надавати домедичну допомогу постраждалим та прийняття Декларації за безпеку дорожнього руху, де прописані основні положення грамотної поведінки на дорогах (контроль швидкості та вмісту алкоголю в крові водіїв, носіння шоломів, використання дитячих крісел тощо). Прочитати та підписати її можна тут.

Без-имени-22

Директор Інституту ітелектуальної власності НУ “ОЮА” в місті Києві Дмитро Андреєв запропонував усім навчальним закладам приєднатися до проекту зі зниження дитячого травматизму на дорогах.

“Навчальні заклади мають в ігровій формі, у вигляді правових квестів навчити дітей основам БДР”, - вважає Д.Андреєв.