Фахівці Київської міжрегіональної філії вчать рятувальників КП «Плесо» основам домедичної допомоги.
Фахівці Київської міжрегіональної філії ДП Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗпроводятьтренінгиздомедичноїдопомогидлярятувальниківКП «Плесо». У перший день тренінгу нові знання здобували водолази-рятувальники.
Курс навчання розрахований на 16 годин, протягом якого слухачі тренінгу, працівники КП «Плесо», вивчатимуть алгоритм дій при наданні домедичної допомоги, зокрема, при серцево-судинній реанімації, при ранах та кровотечах, транспортуванні потерпілих, тощо. Навчання складається з двох модулів. Так, під час першого тренінгу лікар-нарколог науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України Інна Гальченко розповіла рятувальникам про вплив алкоголю та наркотичних речовин на організм людини в спеку та методику виведення людини з такого стану. Вона, зокрема, зауважила, що на швидкість виведення алкоголю з організму людини впливає дуже багато чинників, хоча і є загальна формула розрахунку. При визначенні стану сп’яніння все індивідуально: здоров’я конкретної особи, якість спиртних напоїв, їх градус та ще багато факторів має значення. Тому не варто вірити на слово людини, яка переконує, що твереза: «якщо особа не вживала алкоголю 24 години, лише в такому випадку можна бути впевненим, що вона твереза», - підкреслила Інна Гальченко.
Ще один модуль навчання - з домедичної допомоги, який проводить фахівець Київської міжрегіональної філії ДП Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ,сертифікований інструктор з 12-літнім досвідом роботи Інна Оліфіренко. Зокрема, Інна Оліфіренко навчала слухачів правильним діям при порятунку потопельника. У подібних ситуаціях важлива кожна секунда, адже якщо почати реанімувати людину у перші хвилини, 90% вірогідності, що вдасться зберегти їй життя та здоров’я; через 3-5 хвилин трагедії шанси врятувати постраждалого – 1-3%.Через 7 хвилин мозок, який не отримує кисню, відмирає. За словами, начальника рятувально-водолазної станції №3, що в столичному Гідропарку, Генріха Студзінського, основні причини загибелі на воді – алкоголь, паніка, а також те, що відпочивальники не розраховують свої сили. За словами рятувальників, тренінг є дуже корисним, адже рятувати життя відпочиваючих доводиться часто, іноді ледь не щодня.
фото
фото