Київська міжрегіональна філія ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України в межах компетенції проводить підготовку з домедичної допомоги для осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні вміти надавати домедичну допомогу, керуючись законодавством України, зокрема:
Законом України «Про охорону праці»;
Законом України «Про дорожній рух»;
Законом України «Про автомобільний транспорт»;
Законом України «Про екстрену медичну допомогу»;
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу»;
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року №1001 «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом»;
наказом МОЗ України №132 від 02 березня 2009 р. «Про організацію навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої невідкладної медичної допомоги»;
наказом МОЗ України № 1627 від 04 серпня 2021 р. «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти»;
наказом МОЗ України №441 від 09 березня 2022 р. «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах»;
наказом МОН України №64 від 21 січня 2022 р. «Про затвердження Типової програми підвищення кваліфікації для вчителів, директорів та заступників директорів, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів закладів загальної середньої освіти «Знаємо та діємо» за напрямком «Організація діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі.
ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ (8 год)
Відповідно до підпункту 4) п. 1 ст. 1 Закону України «Про екстрену медичну допомогу», домедична допомога – невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на порятунок та збереження життя людини у невідкладному стані, мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування, збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.
Програма підготовки розрахована на немедичних працівників, професійні обов'язки яких пов'язані з наданням домедичної допомоги (зокрема водії транспортних засобів), відповідно до наказу МОЗ України № 1627 від 04 серпня 2021 р. «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти» та наказу МОЗ України №441 від 09 березня 2022 р. «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах».
Навчально-тренувальна програма І рівня підготовки відповідно до наказу включає 3 курси:
Курс домедичної підготовки «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин)»
Курс домедичної підготовки «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дітей (8 годин)»
Курс домедичної підготовки «Домедична допомога при масивній кровотечі (8 годин)».
Також окремо пропонується курс
Навчання та підвищення кваліфікації педагогічних працівників проводиться відповідно до Типової програми підвищення кваліфікації для вчителів, директорів та заступників директорів, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів закладів загальної середньої освіти «Знаємо та діємо» за напрямком «Організація діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі», визначеної наказом МОН України №64 від 21 січня 2022 р.
Програма підготовки відповідає стандартам, передбаченим вимогами міжнародної програми BLS (basic life support) – основи підтримки життя (базисна допомога): практичні прийоми надання екстреної медичної допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних розладах.
Загальна тривалість курсу – 8 год. Програма передбачає теоретичну та практичну підготовку.
Програма теоретичного курсу охоплює: поняття про невідкладний стан людини, визначення ознак зупинки серця, порушення дихання, правила дотримання власної безпеки, виклику бригади швидкої медичної допомоги та рятувальників, порядок надання домедичної допомоги при зупинці серця та порушенні дихання.
Завданням практичних занять є освоєння і закріплення знань, отриманих на теоретичному курсі, оволодіння практичними навичками проведення серцево-легеневої реанімації дорослим, відновлення прохідності дихальних шляхів, вміння користуватися засобами, що входять до аптечок, а також автоматичним зовнішнім дефібрилятором.
Обсяг отриманих знань після завершення програми:
1) правила огляду місця події; правила дотримання власної безпеки під час надання домедичної допомоги;
2) методи оцінки ознак життя у постраждалих з раптовою зупинкою серця;
3) правила виклику екстреної медичної допомоги, правила спілкування з диспетчером;
4) алгоритм проведення серцево-легеневої реанімації у дорослих;
5) алгоритм проведення серцево-легеневої реанімації у дітей;
6) алгоритм проведення серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора;
7) ознаки обструкції верхніх дихальних шляхів у постраждалих різних вікових груп;
8) алгоритм відновлення прохідності дихальних шляхів у постраждалих різних вікових груп;
9) ознаки гострого інфаркту міокарда та інсульту, принципи надання допомоги.
Курс домедичної підготовки також може включати індивідуальні програми, розроблені з урахуванням специфіки діяльності та умов праці замовника. Індивідуальні програми розробляються з використанням алгоритмів базової підтримки життя та порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах, визначених наказ МОЗ України №441 від 09 березня 2022 р.
Щоб отримати посвідчення про проходження курсу навчання, після завершення теоретичної частини курсу слухач повинен обов’язково пройти теоретичний тест, а після завершення практичної частини – успішно скласти практичний екзамен.
Після завершення курсу та успішного складання теоретичної і практичної частини екзамену учасник отримує сертифікат/посвідчення державного зразка, а дані про нього вносяться до електронної бази даних.
Також незалежно від специфіки діяльності слухачі отримують ілюстровану Пам’ятку-розкладку з надання домедичної допомоги формату А6, яку зручно носити із собою, або додати до автомобільної аптечки, якщо слухач є водієм. Педагогічні працівники отримують навчально-методичний посібник з безпеки дорожнього руху для використання під час занять з дітьми «Безпечна дорога додому» формату А5, 72 стр.
Навчальна година складає 60 хвилин.
Заняття проводяться у групах не більше 10 осіб.
Щоб отримати посвідчення про проходження курсу навчання, після завершення теоретичної частини курсу слухач повинен обов’язково пройти теоретичний тест, а після закінчення практичної частини – успішно скласти практичний екзамен.
По завершенню підготовки слухачі отримують Посвідчення, дані про які вносяться до електронної бази даних. Також незалежно від специфіки діяльності слухачі отримують друковану ілюстровану Пам'ятку-розкладку з надання домедичної допомогиформату А6, яку зручно носити із собою, або додати до автомобільної аптечки, якщо Ви водій.
Курси проводять сертифіковані тренери, які мають великий практичний досвід роботи.
Підготовка здійснюється на умовах договору як для працівників організацій (незалежно від форми власності), так і груп фізичних осіб. Для заключення договору залиште заявку або ж зверніться за телефонами, які вказані нижче.
Заявка для юридичних осіб
Заявка для фізичних осіб
Назва підприємства
Код ЄДРПОУ підприємства
Юридична адреса підприємства
Прізвище та посада відповідальної особи, яка займається організацією курсів від підприємства
Контактний телефон
«Спеціальна (індивідуальна) програма»
Бажані дати навчання
ПІП (українською мовою)
ПІБ (англійською мовою)
Поштова адреса
Мобільний телефон
Ваш e-mail (обов'язково)
«Спеціальна (індивідуальна) програма»
Бажані дати навчання
Перелік документів для заключення договору
Підприємствам:
Лист про направлення слухача (ів) на курс з домедичної допомоги за підписом керівника;
Свідоцтво ПДВ або Свідоцтво про сплату єдиного податку (копія);
Витяг (виписка) з державного реєстру;
Фотокартка 3*4 слухача (ів);
Копія платіжного доручення про сплату відповідно до умов Договору та наданого рахунку;
Копію водійського посвідчення (за наявності).
Фізичним особам
Заява.
Копія паспорта.
Фотокартка 3*4 слухача.
Копію водійського посвідчення (за наявності).
Копія квитанції про сплату.
З питань укладення договору та за детальною інформацією звертатися за телефонами: (044) 466-67-89, (067) 466-67-89, (093) 961-96-62.