#Speak_Up_to_Save_LIVES: Генасамблея ООН внесла Україну до когорти лідерів з пропаганди безпеки дорожнього руху

Генеральна Асамблея ООН визнала зусилля України в напрямку комунікацій та пропаганди безпеки дорожнього руху достойними лідерства. Історію наших досягнень опублікували на сайті Глобального тижня безпеки дорожнього руху ООН, який у 2019 році присвячений темі лідерства та проходить під гаслом #SpeakUptoSaveLIVES. Основна його концепція полягає в тому, що кожен може бути лідером в сфері безпеки дорожнього руху, хто визнає існуючі проблеми, говорить про них та шукає шляхи для їх подолання. Міжнародний челендж Тижня #Speak_Up_to_Save_LIVES вже об’єднав понад 20 країн світу, які діляться прикладами ефективних рішень в сфері безпеки дорожнього руху, і їхня кількість зростає.

Безымянный

Україна в числі перших підтвердила участь у 5-му Глобальному тижні дорожнього руху ООН та поділилася своїм досвідом лідерства. «Україна постійно долучається до Глобальних тижнів безпеки дорожнього руху у світі. Щороку двічі на рік, навесні та восени, ми організовуємо Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Масштабні заходи, які ми проводимо в цей час на загальнодержавному рівні за участю державних інституцій, органів місцевого самоврядування, представників професійного та громадського середовища, засобів масової інформації тощо, дозволили нам глобалізувати тему безпеки дорожнього руху у суспільстві і стали підґрунтям для потужної інформаційно-просвітницької та соціальної роботи, яку ми проводимо не лише в рамках Тижнів, а й на постійній основі»,  ̶  розповів Національний координатор ВООЗ Міністерства охорони здоров’я з питань безпеки дорожнього руху в Україні Юрій Чорний.

Ці заходи, за його словами, у першу чергу, апелюють до професійного середовища та стосуються державного регулювання, законодавства та реформ у сфері безпеки дорожнього руху (форуми, семінари, науково-практичні конференції, тренінги тощо). Інша, ширша складова,  ̶  це інформаційно-роз’яснювальна та соціальна робота, більшою мірою спрямована на молоде, підростаюче покоління з метою виховання розуміння дотримання правил дорожнього руху та посилення відповідальності за поведінку на дорозі. Це, зокрема, профілактичні акції, масові заходи щодо дотримання правил дорожнього руху, доцільності використання ременів безпеки, дитячих крісел, світлоповертальних елементів, попередження дорожньо-транспортних пригод та вміння надавати першу домедичну допомогу постраждалим під час аварій; безкоштовні навчальні тренінги для дітей та молоді з основ надання першої домедичної допомоги у разі ДТП; благодійні донорські акції для збору крові постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. У загальноосвітніх навчальних закладах проводиться єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя», а також конкурси, вікторини, театралізовані уроки, виставки дитячих малюнків, виховні години, тематичні лінійки, флеш-моби з тематики безпеки дітей на дорозі. Організовано проведення щорічного всеукраїнського конкурсу фото-та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху». Ініційовано створення та поширення у ЗМІ соціальної реклами щодо пропаганди безпеки дорожнього руху серед населення тощо. За підрахунками Київської міжрегіональної філії Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України, постійного координатора проведення Тижня безпеки дорожнього руху в Україні, в цілому щороку цими заходами охоплюється понад 20 млн громадян по всій країні.

«Для нас надзвичайно знаковим є визнання та довіра з боку міжнародного співтовариства. Це означає, що ми рухаємося у правильному напрямку, наші цілі та методи підтримані у світі, і мені приємно, що ті результати, яких вже вдалося досягти в сфері безпеки дорожнього руху, отримали достойну оцінку та навіть стануть для когось прикладом для наслідування, – поділився враженнями Юрій Чорний. – Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність всім тим, хто постійно долучається до Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні на правах співорганізаторів, партнерів, учасників, хто постійно та безупинно працює разом з нами на ниві профілактики дорожньо-транспортного травматизму в Україні, бо це і ваша оцінка».

Безымянный 2