ДП «УкрНДІ медицини транспорту МОЗ України» долучиться до державної Програми підвищення кваліфікації педпрацівників закладів загальної середньої освіти «Знаємо та діємо» в частині навчання навичкам надання домедичної допомоги, безпечної поведінки на дорозі та безпеки життєдіяльності.
Програму нового курсу директор Київської міжрегіональної філії Інституту Юрій Чорний презентував 25 серпня 2022 р. під час Live-Streaming конференції «Київщина: освіта нескорених», що відбулася на базі Київського обласного Інституту післядипломної освіти та педагогічних кадрів за участю заступника Міністра освіти і науки України Віри Рогової, заступника голови Київської обласної держадміністрації Жанни Осипенко та більш як 750 учасників конференції – педагогічних працівників із 69 онлайн-студій з усієї області.
«Безпека нині є пріоритетом держави. Враховуючи виклики сьогодення, невід’ємною складовою формування безпечного освітнього середовища є опанування освітянами обов’язковими навичками надання домедичної допомоги, знань з мінної та пожежної безпеки, охорони праці. Особливістю цього курсу є не лише відпрацювання педагогами основних практичних дій у разі надзвичайних ситуацій, але й вміння передати ці знання дітям», - підкреслив у своєму виступі Юрій Чорний.
Наразі, за його словами, на базі Київської міжрегіональної філії Інституту медицини транспорту МОЗ України формується відповідна навчальна платформа. Програма підготовки з домедичної допомоги включатиме обов’язкові теоретичну та практичну частину, що відповідає вимогам міжнародної програми BLS (basic life support – основи підтримки життя) та І рівню курсу домедичної допомоги відповідно до наказу МОЗ України від 04.08.2021 №1627 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти».
Мова йде про відпрацювання таких ключових навичок як зупинка кровотеч, відновлення прохідності дихальних шляхів, проведення серцево-легеневої реанімації, у тому числі за допомогою дефібрилятора, допомога у разі мінно-вибухових травм. Окремим блоком курсу йде навчання учнів основам надання домедичної допомоги: методика та алгоритм дій для дітей різних вікових категорій.
По завершенню навчання та успішного складення іспиту педагогічні працівники отримують Посвідчення державного зразка.
Також, за словами Юрія Чорного, Інститутом розроблені навчально-методичні та практичні кейси для освітян з вивчення обов’язкового модулю курсу щодо безпечної поведінки учнів на дорозі та використання світлоповертальних елементів.
Курс, відповідно до Програми підвищення кваліфікації, орієнтований на вчителів закладів загальної середньої освіти, директорів та заступників директорів, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів.
Детальніше ознайомитися з Програмою можна тут: