ДП “Український медичний центр безпеки дорожнього руху” та Міжнародний благодійний фонд “Допомоги постраждалим при ДТП” прагне звернути увагу на проблему, про яку недостатньо говорять та на яку мало хто з водіїв звертає увагу. Мова сьогодні піде про те, як правильно перевозити речі в авто, адже краш-тести підтверджують, що навіть легенька пляшка з заднього сидіння в разі зіткнення може вдаритися об перешкоду зі швидкістю 50 км/год, а іі вага зросте до 42 кг. А якщо вона раптом потрапить переднім пасажирам в потилицю?..
Щоб не наражати себе на потенційну небезпеку подібних предметів в авто, варто лише запам`ятати елементарне правило: жоден предмет, що знаходиться в машині, не повинен бути незакріпленим. Навіть під час різких маневрів сила інерції здатна змусити незафіксовані предмети збільшувати свою масу в 30-50 разів. Таким чином, удар незакріпленої запаски об спинку заднього сидіння може бути близьким до півтонни!
Речі в салоні
Розміщення зайвих речей в салоні авто - найменш бажаний варіант. Важкі предмети можуть в разі ДТП просто придавити пасажирів, а дрібні стати причиною численних травм, адже вони за інерцією продовжують рухатися всередині салону. Результати тестів свідчать, що жерстяна бляшанка коли або пива, що лежить на полиці під заднім склом, під час фронтального зіткнення долітає до вітрового скла та застряє в ньому наче спис. Тож будь-які, навіть невеличкі предмети, потрібно або міцно фіксувати, або ж не розміщувати в салоні взагалі.
Багажник
Це ідеальний варіант для предметів, які не використовуються під час їзди. Щоб речі не билися та не пошкодилися, їх слід розміщувати щільно, взаємно підпираючи. Найважчі предмети варто класти донизу, габаритні речі не направляти в бік салону, а кути неодмінно замотувати чимось м'яким. Ємності з рідинами варто ставити виключно пляшкою догори, а розкладати заднє сидіння при перевезенні великої кількості речей - варіант поганий, адже саме воно слугує надійним захистом для пасажирів від потенційних загроз зі сторони багажу.
Перевантаження
Велика кількість важкого багажу може значно вплинути на керованість автомобіля, погіршити маневреність та збільшити гальмівний шлях. Дані про вантажопідйомність конкретної машини варто шукати в інструкції з її експлуатації. Для авто В і С класів вона складатиме щонайменше 350-450 кг.
Крім того, важливо правильно розподіляти багаж у різних частинах автомобіля. Наприклад, розміщення навантаження виключно в задній частині багажнику суттєво погіршить керованість. Для подолання проблеми варто розкласти речі по всьому багажнику, а частину з них допустимо розташувати в ногах у переднього пасажира.
Найцінніший “багаж”
Маєте чотирилапого друга? Він також заслуговує на безпеку під час подорожей. Наразі ринок пропонує широкий спектр пасків безпеки для собак, серед яких турботливий хазяїн завжди зможе обрати виріб, що підходитиме саме для його улюбленця. Проте робити вибір необхідно дуже прискіпливо, адже чітких міжнародних стандартів та вимог до ременів безпеки для собак не існує. Хоча нещодавно американські спеціалізовані лабораторії спільно з автовиробниками та Центром безпеки домашніх тварин були проведені відповідні краш-тести. На превеликий жаль, тільки декілька компаній-виробників пасків пройшли тест. Тож будьте максимально уважні, адже майж всі фірми необмінно пишуть про позитивне проходження краш-тестів.
Джерело матеріалу: