Електромобілем, марсоходом чи навіть Hyperloop вже мало кого можна здивувати. Втім, найбільш сміливі та винахідливі інженери не полишають спроб створити унікальний транспортний засіб та увійти в історію.
Hippo
У другій половині ХХ століття найбільш перспективним транспортним засобом вважався автомобіль-амфібія. І хоча згодом інженери визнали абсолютну непридатність такого виду транспорту для міських умов, особливо сміливі ентузіасти все ж не припиняли спроб створити “амфібію”, що б користувалася всенародною любов’ю і захопленням. І в них вийшло! А автобус-амфібія Hippo, що живе в Торонто та возить туристів, найкраще тому підтвердження.
Personal Rapid Transit - персональний електричний транспорт, кабіна якого здатна вмістити тільки одного пасажира. Цікаво, що їздить Rapid Transit абсолютно самостійно, без будь-якої сторонньої допомоги. От тільки побачити його можна лише в одному місці - міжнародному аеропорті Хітроу в Лондоні. Хоча, не виключно, що незабаром такий тип індивідуального транспорту з’явиться і в інших містах.
Для багатьох Об’єднані Арабські Емірати означають розкіш та заможність. І недарма, адже тільки по цій країні курсує розкішний автобус-лімузин Wubbo Superbus. Розрахований він всього на 23 пасажири, а його швидкість досягає 250 км/год. Головна особливість цього незвичного агрегату в тому, що він поєднує в собі суміш автобуса, гіперкара та лімузина.
Ці маленькі “співучі таксі” найбільш позитивний вид транспорту в рейтингу. Побачити їх можна в Барселоні, де вони використовуються під час екскурсій визначними місцями. Їздять вони без водія, орієнтуються завдяки датчикам та модулю GPS. а в коли пасижирові стане нудно, вони заспівають пісню чи розкажуть жарт.
Central-Mid Levels
Влада Гонконга вирішила проблему автомобільного та пішохідного трафіка дуже креативно: в центрі міста були встановлені ескалатори, що перевозять пасажирів вулицями. На окремих ділянках Central-Mid Levels можна проїхати до 1 кілометра без пересадок!
Учні Гюстава Ейфеля більш ніж 100 років тому створили ліфт висотою в 45 метрів, який сполучає два міських райони. Спершу він працював на паровому двигуні, який згодом переобладнали на електричний. На сміливців, які ризикнуть піднятися вгору, чекає гідний сюрприз - дивовижний пейзаж міста.
MagLev
Наша “Укрзалізниця” могла б позаздрити шанхайським винахідникам, які створили електричний левітуючий поїзд, що сполучає центр міста та аеропорт. Як видно з назви, потяг не рухається по рейкам, а буквально левітує над ними. Звичайно, ніякої магії тут немає, замість неї діють звичайні закони фізики.
Джерело: avtoblog.ua