ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України в рамках Тижня безпеки дорожнього руху розпочинає серію тематичних семінарів-тренінгів для керівників автотранспортних підприємств та відповідальних за безпеку на транспорті. Мета – ознайомити з новинками законодавства у сфері транспортної безпеки, підвищити обізнаність з актуальних питань організації безпеки перевезень, удосконалити рівень професійної компетентності водіїв та відповідальних за безпеку на транспорті.
Перший такий семінар відбувся 24 червня у Києві. Він був присвячений питанням забезпечення якості та безпеки перевезень пасажирів і вантажів наземним транспортом. У заході взяло участь близько ста учасників з різних регіонів України.
У співпраці з Інститутом до висвітлення важливих питань цього семінару були залучені представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції України, Головного сервісного центру МВС, Моторного (транспортного) страхового бюро України та провідних міжнародних організацій, що займаються безпекою дорожнього руху.
Так, фахівці Мінінфраструктури України поінформували присутніх про нові державні вимоги до менеджерів (управителів) на автомобільному транспорті та водіїв автотранспортних засобів щодо підтвердження їхньої професійної компетентності, новації у питанні класифікації колісних транспортних засобів, окреслили важливі умови щодо допущення транспортних засобів до перевезень небезпечних вантажів.
Представники Нацполіції України та Укртрансбезпеки розповіли про деякі особливості контролю з боку державних органів за перевезеннями пасажирів та вантажів. На прикладі резонансних ДТП останніх років вони вказали на грубі помилки в роботі перевізників та водіїв транспортних засобів, які призводять до таких подій, нагадали яких саме обов’язкових організаційних та практичних заходів варто дотримуватися задля уникнення сумної статистики дорожньо-транспортної аварійності та травматизму на підприємствах.
Йшлося і про медичні аспекти безпеки перевезень. Лікар-нарколог УНДІ медицини транспорту МОЗ України Інна Гальченко розповіла керівникам автотранспортних підприємств про особливості організації роботи медичних кабінетів та медичних працівників, що здійснюють щозмінні перед- та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів; на що варто звертати увагу при перевірці медичних довідок та стану здоров’я водія під час прийому на роботу; як організувати оптимальний режим праці і відпочинку водія, особливо влітку за спекотних умов; в яких випадках здійснюється направлення працівника на медичну експертизу та про що мають свідчити її висновки. Директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та ІТ» Інна Оліфіренко зі свого боку звернула увагу присутніх на оснащеність медичних кабінетів та яким має бути склад автомобільних аптечок. Окремо вона наголосила на важливості організації та контролю з боку керівництва автопідприємств за станом підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за проведення медичних оглядів водіїв, а також періодичного проходження водіями, що займаються перевезеннями пасажирів і вантажів, навчання методам надання першої домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП. Вона нагадала, що Київська міжрегіональна філія УНДІ медицини транспорту МОЗ України, відповідно до своїх статутних повноважень та спеціально розроблених і затверджених програм, проводить курси як з підвищення кваліфікації фахівців з медичних оглядів працівників транспорту, так і практичну підготовку водіїв ТЗ з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП, з видачею відповідних посвідчень державного зразка.
Увазі учасників семінару також були представлені новації у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Фахівець Моторного (транспортного) страхового бюро України Олена Машаро розповіла про варіант оформлення ДТП з використанням бланку Європротоколу та надала чітку покрокову інструкцію щодо умов та порядку його заповнення.
Також учасникам семінару представили сучасні світові тенденції у сфері підвищення безпеки пасажирських перевезень за допомогою інноваційних технологій (встановлення т.зв. датчиків зчитування ситуації на дорозі для регулювання стилю водіння, або ж системи автономного водіння), покликаних допомогти водієві, що особливо актуально для дальнобійного великогабаритного або громадського муніципального транспорту в умовах посиленого міського трафіку.
Cемінар отримав схвальні відгуки з боку працівників автотранспортної галузі. Живий та інформативний, кажуть вони, захід дав змогу отримати відповіді на чимало актуальних питань. Хоча деякі із них, навіть після жвавої дискусії, все ж залишилися відкритими. Враховуючи високу зацікавленість, ці та багато інших питань організатори семінару планують висвітлити в ході подальших зустрічей, які заплановані найближчим часом, у тому числі в регіонах.
ВАЖЛИВО! З метою удосконалення та ефективності організації наступних семінарів-тренінгів, прохання зауваження, пропозиції та запитання, на які хотілося б отримати відповіді, надсилати на спеціальну електронну адресу Київської міжрегіональної філії ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту»