«Безпека дорожнього руху і страхування» – круглий стіл на цю тему, ініційований Моторним (транспортним) страховим бюро України, відбувся у Києві. До участі запросили керівників страхових компаній – лідерів у моторному страхуванні, представників Національної поліції та громадських організацій, що займаються питаннями страхування та безпеки дорожнього руху. У роботі заходу взяли участь також представники Київської міжрегіональної філії ДП Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України.
Мета – спільно напрацювати ефективні попереджувально-профілактичні заходи щодо зменшення аварійності на дорогах та популяризації страхування в суспільстві. Занепокоєння страхового ринку пояснюється тим, що кількість дорожньо-транспортних пригод та постраждалих і загиблих внаслідок них в Україні знову почала зростати. Причому, якщо за статистикою Нацполіції, зростання незначне – у першому кварталі 2019 року, порівняно з таким же періодом 2018 року, аварій зафіксовано більше лише на 1,8%, то за даними Центрального Бюро МТСБУ, загальне зростання аварійності за цей період становить майже 9%. Оскільки чимало дорожньо-транспортних пригод врегульовується без виклику поліції, за «європротоколом», то за ним у перші три місяці 2019 року оформлено майже 12 тисяч ДТП, що на 40% більше, ніж за аналогічний період 2018 року (8,4 тис. випадків).
«Для вирішення проблеми аварійності потрібні комплексні заходи та спільні зусилля, – наголосив Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко. – Необхідно стимулювати водіїв до дотримання правил дорожнього руху та підвищення рівня страхової культури. Ми маємо створити умови для того, щоб у дорожньому русі брав участь добре поінформований та відповідальний водій на справному автомобілі. Якщо ж сталася дорожньо-транспортна пригода, страховики мають своєчасно забезпечити постраждалим максимально можливу компенсацію шкоди, завданої їхньому життю, здоров’ю та майну», – зазначив Володимир Шевченко.
Директор Київської міжрегіональної філії ДП Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ, як постійний організатор та координатор проведення Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні, Юрій Чорний розповів про досвід інформаційних кампаній з безпеки дорожнього руху. Зокрема, про минулорічний Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт «Молодь за безпеку дорожнього руху», співорганізатором якого було й МТСБУ; а також поінформував про новий масштабний соціальний проект «Безпечна країна», який охоплює роботу в різних напрямках створення безпекового середовища. Користуючись нагодою, Юрій Чорний закликав учасників круглого столу долучатися до когорти лідерів проекту, щоб спільно впроваджувати новітні ефективні ідеї.
Учасники круглого столу «Безпека дорожнього руху і страхування» напрацювали напрямки роботи у сфері безпеки дорожнього руху, підписавши відповідну резолюцію.