В Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху

09 листопада в Україні стартував щорічний Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. В ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, в якій взяли участь представники державних органів влади, що опікуються питаннями безпеки на транспорті та дорогах, – Міністерства інфраструктури України, Державної служби України з безпеки на транспорті,  Моторного транспортного страхового бюро, Міністерства охорони здоров’я України.

За словами директора Київської міжрегіональної філії ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрія Чорного, Інститут як основний і постійний співорганізатор проведення Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні цими заходами наголошує на необхідності консолідації зусиль усіх державних та недержавних структур заради підвищення рівня безпеки на дорогах в країні, а також особистої відповідальності за безпеку усіх учасників дорожнього руху.

«Ми хочемо привернути увагу суспільства до такої важливої проблематики як безпека дорожнього руху й поведінка на дорозі кожної людини. На жаль, маємо дуже сумні статистичні показники – за останніми даними, у цьому році сталося майже 118 тисяч ДТП, понад 20 тисяч людей травмовано й близько 3 тисяч людей загинуло в ДТП. За підрахунками Світового банку, Україна щороку втрачає близько 5 мільярдів доларів внутрішнього валового доходу від наслідків дорожньо-транспортних пригод», - зазначив він.

На думку учасників заходу, наразі немає підстав говорити про суттєве покращення ситуації на українських дорогах. Як зауважив генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Шевченко, вирішення проблем ДТП, зменшення їхніх болісних наслідків можливе лише за умов системної роботи зі всіма факторами, що впливають на аварійність. Необхідно сформувати й стабільно реалізовувати комплексні заходи, які охоплять стан доріг, оснащення їх засобами зниження аварійності, сучасного технологічного контролю за дотриманням правил дорожнього руху, а також за рахунок проведення роз’яснювальних заходів серед учасників дорожнього руху.

Він відзвітував, що МТСБУ як основний орган, що бере на себе важіль фінансових наслідків дорожніх аварій, сплачуючи компенсації постраждалим за втрату здоров’я та життя, пошкодження майна, спільно з страховиками ОСЦПВ за минулий рік сплатили з гарантійних фондів понад 2,7 млрд. грн. відшкодувань потерпілим.  «Наш внесок до боротьби з наслідками ДТП – стабільне підвищення надійності та зручності механізмів страхового відшкодування. За останні п’ять років більше ніж вдвічі скоротився термін здійснення виплат, в три рази зросли показники використання такого зручного способу оформлення ДТП без виклику поліції як європротокол, запроваджене добровільне пряме врегулювання страхових подій», - повідомив В. Шевченко.

Окремими досягненнями в напрямку підвищення безпеки на дорогах поділився і представник Мінінфраструктури України, генеральний директор Директорату з безпеки на транспорті Антон Щелкунов. Він нагадав, що за поточний рік спільно з МВС України було запущено систему автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР, а також вже на завершальному етапі впровадження системи автоматичного габаритно-вагового контролю для зважування великогабаритного транспорту у русі, що також сприятиме покращенню ситуації на дорогах. Доукоплектовано аварійно-рятувальним транспортом службу ДСНС, що дасть змогу значно скоротити час для прибуття на місця ДТП та порятунку життя та здоров’я потерпілих.

Він нагадав, що на сьогодні країна вже має нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 року, схвалену нещодавно Урядом. Це стратегічний документ на наступний часовий період, на який ми будемо орієнтуватися у своїй роботі. Амбітною ціллю  його є наближення національних показників безпеки дорожнього руху до середньоєвропейського рівня й поліпшення стану вулично-дорожньої мережі та дорожньої інфраструктури. Наразі триває розроблення та затвердження Плану заходів до цієї Стратегії, а також Державної програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на наступний термін.

Заступник Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Микита Лагунін поінформував, що у напрямку зниження аварійності та підвищення безпеки перевезень в Україні Службою постійно здійснюються планові та позапланові перевірки ліцензіатів, що надають послуги з перевезень пасажирів та небезпечних вантажів, проводиться профілактична робота серед водіїв. За рік, що минає, здійснено понад 332 технічних розслідування аварій на автомобільному та міському електричному транспорті. Наразі система проведення цих розслідувань удосконалюється, вводяться інноваційні технології.

Учасники конференції підсумували, що Тижні безпеки дорожнього руху – одна із тих платформ, які покликані нагадувати державним органам про підвищення якості й безпечності на дорогах, а усім учасникам дорожнього руху  - про неухильне дотримання ПДР, підвищення культури водіння та поведінки на дорозі.

Юрій Чорний проанонсував, що у рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху (9-15 листопада) по всій країні відбудеться низка заходів за участю представників державних органів влади, наукових інституцій, громадських організацій та бізнес-структур. Зважаючи на епідемічну ситуацію в країні, більшість з них відбудуться дистанційно, у форматі онлайн-трансляцій.

Серед них зокрема, 10 листопада – II Міжнародний конгрес з безпеки на транспорті (в онлайн-форматі, трансляція відбудеться на Youtube-каналі «Безпечна країна» http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна, час проведення 10.00 – 16.00 год.),  12 листопада – щорічна загальнонаціональна акція зі здачі крові для лікування постраждалих у ДТП «Здай кров – врятуй життя», 13 листопада – щорічний Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху у загальноосвітніх навчальних закладах  (відеоматеріали до уроку можна завантажити або транслювати з Youtube-каналу «Безпечна країна» http://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна) та інші. 15 листопада  у храмах усіх конфесій відбудуться поминальні молебні до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП.

Повний перелік заходів Тижня безпеки дорожнього руху

Нагадаємо, Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху в Україні відбувається двічі на рік у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, проголошеного резолюцією Генасамблеї ООН у 2010 році та з метою підвищення безпеки дорожнього руху в Україні. Тиждень проходить за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, Уряду України, органів місцевого самоврядування.

Співорганізаторами заходів є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія) та Моторним (транспортним) страховим бюро України. На правах партнерів долучаються Міністерство інфраструктури України, Міністерство освіти і науки України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Національна поліція України та інші державні та недержавні органи.

Щороку до заходів Тижня долучається більше 20 млн громадян по всій країні.

DSC_3413DSC_3492

DSC_3481 DSC_3547

DSC_3528 DSC_3584