Смертельні дороги: з початку року кількість загиблих і травмованих в ДТП зросла на 35%

Початок року ознаменувався небувалим зростанням дорожньо-транспортного травматизму в Україні. За даними Нацполіції України, з початку цього року  кількість ДТП з постраждалими збільшилася на 33%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, на 35% більше зафіксовано загиблих та травмованих. Так, за січень-лютий 2020 року усього сталося 24 698 ДТП, із них 3 638 становили аварії з постраждалими, у яких загинуло 500 осіб, 4633 – травмовано.

Катастрофічними є також показники, пов’язані з дитячим дорожньо-транспортним травматизмом. Лише за два місяці на дорогах країни загинуло 20 дітей, що на 42,9% більше, ніж за попередній період, 498 неповнолітніх (на 37,2% більше) отримали травми різного ступеня важкості.

Негативні показники зростання ДТП спостерігаються практично у всіх регіонах України. Найбільшу кількість, як показує статистика, становили наїзди на пішоходів та зіткнення. Основними причинами дорожньо-транспортного травматизму, як і в попередні роки, залишаються:

  • перевищення безпечної швидкості;
  • порушення правил маневрування;
  • порушення правил проїзду перехресть;
  • недодержання дистанції;
  • керування у стані сп’яніння.

Проте вражає і різке збільшення випадків ДТП, пов’язаних з перевтомою водіїв та сном за кермом, порушеннями правил проїзду залізничних переїздів, недобросовісним утриманням доріг та вулиць.

Детальна статистика наведена у таблиці (якщо таблиця не відображається, обновіть сторінку):