8-годинний курс навчання з домедичної допомоги І рівня «Домедична допомога при раптовій зупинці серця та загрозливих життю станах» відповідно до затвердженої МОЗ України Програми підготовки немедичних працівників (наказ МОЗ України «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти» від 29 березня 2017 р. №346) за замовленням у травні – червні 2021 року пройшли понад 600 працівників транспортних відділів підприємств – Рівненської АЕС, низки регіональних підрозділів ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» та інших.
Навчання проводили фахові інструктори з догоспітальної допомоги Київської міжрегіональної філії, а також інших наших регіональних представництв.
Курсанти опанували навички проведення серцево-легеневої реанімації, відновлення прохідності дихальних шляхів, користування АЗД у разі зупинки серця та засобами, що входять до аптечок. Успішно склали іспит та отримали Посвідчення з терміном дії на п’ять років. Для працівників виробництв такої специфіки даний курс є не лише важливим, але й обов’язковим. Адже це об’єкти підвищеної небезпеки з високими ризиками виробничого травматизму.
Нагадаємо, Київська міжрегіональна філія ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України в межах статутних повноважень проводить підготовку з домедичної допомоги для осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні вміти надавати домедичну допомогу, у тому числі для водіїв, кандидатів у водії та інших учасників дорожнього руху. Обов’язковість опанування навичками домедичної допомоги для цієї категорії осіб/працівників регламентується Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законом України «Про охорону праці», Законом України «Про дорожній рух», Законом України «Про автомобільний транспорт», Законом України «Про екстрену медичну допомогу», постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов'язані надавати домедичну допомогу», постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року №1001 «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом».
Навчання Філія проводить відповідно до затверджених МОЗ України Програм, визначених наказом №346 від 29 березня 2017 р., та порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах, визначених наказом МОЗ України №398 від 16 червня 2014 р.
Періодичність підвищення кваліфікації з домедичної допомоги для немедичних працівників встановлена законодавством 1 раз на 5 років.
Дізнатися детальніше та замовити курс можна у розділі