19 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

9 листопада – Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Він відзначається щорічно у третю неділю листопада на пропозицію Генеральної Асамблеї ООН, починаючи з 2005 року.

Метою цього дня є привернути увагу до жахливих масштабів смертності на дорогах, створити потужну суспільну підтримку для зміни свідомості учасників дорожнього руху задля підвищення водійської культури та взаємоповаги, згадати загиблих у ДТП і проявити співчуття до сімей, які зазнали важких втрат.

Щодня у світі внаслідок ДТП гине майже 3,5 тисячі людей, щорічні втрати - понад 1,2 млн осіб загиблими; майже 50 млн травмуються. На жаль, в Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. Щороку ми втрачаємо на дорогах в середньому 3 тисячі своїх громадян.

Серед причин – порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, нетверезе водіння, низький рівень культури поведінки на дорозі, відсутність вчасної та належної допомоги постраждалим.

Цього дня у храмах усіх конфесій в Україні відправлять поминальні літургії за загиблими в ДТП. Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» долучається до цих заходів.

Висловлюємо глибоке співчуття тим, хто втратив в аваріях своїх рідних та близьких. А ще звертаємося до усіх водіїв – 19 листопада у знак солідарності і підтримки увімкнути ближнє світло фар автомобілів, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

У наших силах запобігти майбутнім трагедіям – неухильно дотримуватися правил безпеки на дорозі, бути обачними, бути свідомими, берегти себе і тих, хто поруч!

День памяті-fullhd copy 2