21 листопада – Всесвітній день пам’яті жертв ДТП

Висловлюємо глибоке співчуття тим, хто втратив в автотрощах своїх рідних та близьких. А ще звертаємося до усіх водіїв – 21 листопада у знак солідарності та підтримки увімкнути ближнє світло фар автомобілів, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

 

Щорічно в третю неділю листопада відповідно до Резолюції ООН в усьому світі проводяться заходи до Всесвітнього дня пам’яті жертв ДТП. Таке рішення зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості дорожньо-транспортних пригод. За даними ООН, дорожні аварії є другою причиною смертності серед молоді. В автопригодах щорічно гине більш ніж 1,3 млн осіб, ще 50 млн людей одержують травми або стають інвалідами.

Метою цього дня є привернути увагу до жахливих масштабів смертності на дорогах та потенційних ризиків для всіх учасників дорожнього руху, створити потужну суспільну підтримку ідеям зміни свідомості учасників дорожнього руху в плані взаємоповаги, дотримання правил дорожнього руху, підвищення водійської культури, згадати загиблих у ДТП і проявити співчуття до сімей, які зазнали важких втрат.

На жаль, в Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. У числі основних причин – часто усвідомлене порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості, нетверезе водіння, низький рівень культури поведінки на дорозі, відсутність вчасної та належної допомоги постраждалим. Щороку ми втрачаємо на дорогах в середньому 3 тис. своїх громадян. Така статистика шокує і засмучує. Бо ці життя обірвалися раптово. Хтось думав, що це не може трапитися з ним. Хтось покладався на удачу. А хтось просто не очікував, що злий фатум чекає за рогом. Але їхні життя й долі, на жаль, змінилися в одну мить.

Цього дня у храмах усіх конфесій в Україні відправлять поминальні літургії за загиблими в ДТП. Схиляємо голови у спільній молитві. Висловлюємо глибоке співчуття тим, хто втратив в автотрощах своїх рідних та близьких. А ще звертаємося до усіх водіїв – 21 листопада у знак солідарності та підтримки увімкнути ближнє світло фар автомобілів, тим самим вшанувавши пам’ять загиблих у ДТП.

Так, уже неможливо повернути втрачені життя, але в наших силах запобігти майбутнім трагедіям – неухильно дотримуватися правил безпеки на дорозі, бути обачними, бути свідомими, берегти себе і тих, хто поруч!

46432631_2205926749680565_6667180877220413440_n-1