Розпочався Всеукраїнський конкурс фото-відеоробіт соцпроекту «Безпечна країна»

Із травня 2019 року в Україні стартує масштабний соціальний проект «Безпечна країна», в рамках якого планується проведення серед дітей та молоді Всеукраїнського конкурсу фото-та відеоробіт, спрямованих на запобігання проявів усіх видів насильства та травматизму, у тому числі булінгу, смертності та інвалідності внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Ініціаторами проведення конкурсу є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством інформаційної політики України.

Про початок конкурсу організатори оголосили 06 травня під час прес-конференції, що відбулася в ІА «Укрінформ» з нагоди початку Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. За їх словами, його метою є привернення уваги суспільства до збільшення кількості фактів булінгу (цькування) в закладах освіти і кібербулінгу в мережі Інтернет та складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в Україні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП. Так, лише за минулий рік в Україні в дорожньо-транспортних пригодах загинуло 176 дітей, близько 4 000 травмувалися. А з проявами насильства та булінгу, за статистикою, стикається 67% дітей. Організатори сподіваються, що цим конкурсом зможуть привернути увагу суспільства до цих страшних цифр, і зберегти дитячі життя.

Відповідно тематика конкурсу стосуватиметься двох напрямків:
- «Молодь за безпеку дорожнього руху»;
- «Протидія булінгу (цькуванню) в закладах освіти».

До участі в конкурсі запрошуються учні та вихованці закладів освіти без вікових обмежень. Надсилати роботи можна на обидві теми, при цьому дотримуючись умов конкурсу та вимог до конкурсних робіт. Це має бути вільна інтерпретація теми соціальної важливості дотримання правил безпечної поведінки суспільством. Фото- та/чи відеоробота має виглядати як соціальна реклама з тематики протидії булінгу або безпеки дорожнього руху й бути спрямована на пропаганду толерантної та безпечної поведінки у закладах освіти, на вулицях і дорогах, попередження дитячого травматизму, на популяризацію правил взаємоповаги, безпечного користування мережею Інтернет, дотримання правил дорожнього руху, зокрема, носіння світлоповертальних елементів, використання захисних шоломів при їзді на мотоциклах і велосипедах, ременів безпеки в автомобілях, тощо.

Конкурс проводитиметься протягом травня – листопада 2019 року, з підведенням підсумків у листопаді 2019 року. Автори кращих фото- та відеоробіт будуть відзначені грамотами та цінними подарунками. Найкращі відеоролики конкурсу ляжуть в основу соціальної реклами для демонстрації на телебаченні та в мережі Інтернет.

Детальніше з умовами конкурсу, вимогами до конкурсних робіт та порядком подання фото- та відеоматеріалів можна ознайомитися на спеціальній сторінці конкурсу.

DSC00219 DSC00198 DSC00187 DSC00119 DSC00181 DSC00197