У Києві відбувся Національний форум з безпеки на транспорті

Ознайомитися з програмою Національного форуму та презентаціями доповідачів можна на сайті у розділі Тиждень безпеки дорожнього руху 2019 р.

07 травня в рамках проведення 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН та Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху у Києві пройшов щорічний національний Форум з безпеки на транспорті. Традиційно організаторами його проведення є Київська міжрегіональна філія ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод».

У заході брали участь понад 150 учасників з різних регіонів, серед яких представники державних органів влади – Мінінфраструктури України, МВС, Департаменту патрульної поліції України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної служби морського та річкового транспорту України, Державного агентства автомобільних доріг України, АТ «Укрзалізниця», фахівці Національної академії медичних наук України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, керівники автотранспортних підприємств та відповідальних за безпеку на транспорті, представники зацікавлених відомств та організацій, члени громадських організацій та спільнот.

Фахівці та експерти обговорили аспекти реалізації Державної програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 р., а також проекти Світового банку у сфері безпеки дорожнього руху в Україні. Зокрема, йшлося про підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень на автомобільному, морському, річковому, залізничному видах транспорту та шляхи удосконалення дорожньо-транспортної інфраструктури; про реалізацію заходів, спрямованих на зменшення рівня аварійності, травматизму та загибелі людей внаслідок ДТП; поліпшення професійної початкової та періодичної підготовки водіїв; підвищення рівня надання медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Експерти також відзначили, що важливим аспектом роботи у сфері безпеки дорожнього руху є впровадження міжнародного досвіду та інноваційних технологій і посилення інформаційно-просвітницької роботи серед населення у цьому напрямку.

У відкритті Форуму брали участь Олександр Залєтов – член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Михайло Ноняк – Голова Державної служби України з безпеки на транспорті, Олексій Білошицькийперший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України, та Віктор Бесчастнийректор Донецького юридичного інституту МВС України.

Ознайомитися з програмою та презентаціями доповідачів Форуму можна за посиланням.

Координатор Тижня безпеки дорожнього руху в Україні Юрій Чорний нагадав, що 5-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху у світі, до якого приєдналася Україна, у цьому році відбувається під гаслом лідерства. Він закликав кожного до відповідальності в межах реалізації своїх повноважень та ухваленні рішень, які б впливали на життя на здоров’я людей на дорозі, а також до прояву особистих лідерських якостей та вжиття усіх можливих заходів заради підвищення безпечного дорожнього руху в Україні.

Стати лідером в сфері безпеки дорожнього руху, за його словами, можна приєднавшись до єдиної національної платформи «Безпечна країна», ініційованого Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП». Заходи цього масштабного проекту охоплюють низку важливих напрямів, серед яких Всеукраїнський конкурс фото- та відеоробіт серед молоді, який спільно започаткували Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», Міністерство освіти та науки України і Міністерство інформаційної політики України. Конкурс спрямований на протидію усім видам насильства та травматизму, у т.ч. булінгу, серед дітей та молоді, а також зменшення дорожньо-транспортного травматизму та смертності внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Долучитися до реалізації заходів національної програми «Безпечна країна» та підписати Декларацію лідера можна на сайті Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» http://dopomogadtp.com/ua/

 

DSC00297 DSC00305  59875578_1260349080799105_1849803403199250432_o DSC00343 DSC00346 DSC00320 DSC00317 DSC00316 DSC00453  DSC00470 DSC00258 DSC00511 DSC00253

Більше фото із заходу дивіться у розділі «Галерея».