До уваги керівників автотранспортних підприємств!

Відокремлений підрозділ «Київська міжрегіональна філія» ДП УНДІ медицини транспорту МОЗ України (далі – Філія), що опікується питаннями медичного забезпечення безпеки дорожнього руху, продовжує укладення угод на проведення навчання водіїв навичкам надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП, а також підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів.

Основними перевагами підготовки вашого персоналу на базі Філії є:

  • отримання усіх необхідних документів державного зразка про проходження навчання;
  • повний обсяг теоретичної та практичної підготовки, що відповідає міжнародним стандартам;
  • забезпечення усіма необхідними методичними матеріалами;
  • наявність навчальних центрів в усіх регіонах;
  • можливість дистанційної форми навчання (для медичних працівників);
  • можливість проведення виїзного навчання на базі підприємства;
  • внесення інформації до Бази даних водіїв транспортних засобів та усіх учасників дорожнього руху, що пройшли навчання з домедичної допомоги, та, відповідно, до Бази даних медичних працівників, що пройшли підвищення рівня професійної компетентності, задля інформування на вимогу контролюючих органів.

Детальніше про програми підготовки

Програма підготовки водіїв методам надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ДТП, яка розроблена та впроваджена Філією, відповідає стандартам, передбаченим вимогам міжнародної програми ВLS (basiclifesupport – базова допомога).

Особлива увага під час навчання приділяється відпрацюванню найбільш оптимальних і ефективних прийомів з проведення серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, накладання пов’язок, транспортної іммобілізації важко поранених, іншим навичкам. За результатами навчання та складання іспиту слухачам видається посвідчення державного зразка про підготовку з надання домедичної допомоги терміном дії на 5 років та інформація про них вноситься до Бази даних водіїв транспортних засобів та усіх учасників дорожнього руху, що пройшли навчання з домедичної допомоги.

Також Філією розроблена та затверджена Програма курсу цільового призначення з підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів. Завдяки даному курсу працівники мають змогу:

  • оволодіти сучасними ефективними методами здійснення медичного контролю обслуговування водіїв;
  • навчитися виявляти у водіїв транспортних засобів ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які впливають на гостроту та швидкість реакції водія;
  • ознайомитися з юридичними аспектами діяльності медичних працівників, що проводять щозмінні медичні огляди водіїв та інше.

По закінченню курсу медичним працівникам видається Свідоцтво про підвищення рівня професійної компетентності медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів, та інформація про них вноситься до Бази даних медичних працівників, що пройшли підвищення рівня професійної компетентності.

Нагадаємо, що обов’язковість періодичного навчання водіїв, що займаються перевезеннями пасажирів та вантажів, методам надання першої домедичної допомоги, та підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів, визначена п. 3 ст. 10 «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом», затверджених постановою КМУ від 02.12.2015 №1001. Органами Укртрансбезпеки України здійснюється постійний контроль за дотриманням автоперевізниками цих умов. На вимогу контролюючих органів Філія може підтвердити проходження працівниками вашого підприємства відповідного навчання.

Наголошуємо, що своєчасне удосконалення рівня компетентності персоналу шляхом проведення підготовки водіїв навичкам надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП, а також підвищення кваліфікації медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв, допоможе істотно знизити показник дорожньо-транспортних пригод з вини ваших працівників, запобігти травматизму та смертності внаслідок ДТП, покращити стан профілактичної роботи та виробничої дисципліни на ваших підприємствах.

З питань проведення навчання водіїв та медичних працівників, а також укладення відповідних угод, звертайтеся за тел. (044) 254-09-05, (044) 465-99-91, +38(068)894-99-98; ел. адреса infomedtrans.kiev@gmail.com