В Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху

З 11 по 17 листопада в Україні пройде Тиждень безпеки дорожнього руху. Традиційно цей щорічний тижневик покликаний привернути увагу суспільства до надскладної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в країні та консолідувати зусилля органів влади, різноманітних державних та комерційних інституцій, зацікавленої громадськості задля оцінки та напрацювання плану заходів щодо зниження рівня травматизму та смертності на дорогах країни. Заходи тижня охоплюють різні верстви населення та сприяють вихованню дорожньої культури серед громадян.

Тиждень розпочався дводенним Міжнародним конгресом з безпеки на транспорті, в програмі якого обговорення стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні із залученням кращого світового досвіду, аналіз аварійності на транспорті та безпека перевезень пасажирів і вантажів, розвиток транспортної інфраструктури та транспортного страхування, впровадження інноваційних технологій та діджиталізація у сфері безпеки на транспорті, інші питання.

У рамках Конгресу запланована презентація національного проекту «Безпечна країна» - ініційованого громадськістю комплексу цільових заходів, спрямованих на покращення безпеки на дорогах, підтримку та охорону навколишнього середовища, у т.ч. пропаганду екологічних видів транспорту, формування серед населення навичок поведінки в надзвичайних ситуаціях та вміння надавати першу домедичну допомогу, протидія будь-яким проявам дитячого насильства та захист прав дітей. Також відбудеться нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт серед дітей та молоді, оголошеного в рамках проекту.

Також в межах Тижня передбачено проведення низки фахових круглих столів, науково-практичних семінарів, конференцій, нарад з питань транспортної безпеки. Пройдуть вже традиційні загальнонаціональна акція «Здай кров – врятуй життя» зі збору крові для постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах та Єдиний національний урок у закладах освіти з питань безпеки дорожнього руху, ряд соціальних заходів та профілактичних акцій, поширення соціальної реклами. У неділю, у Всесвітній день пам’яті жертв ДТП, поминальними молебнями в храмах країна згадає тих, чиє життя обірвалося внаслідок аварій на дорозі.

Повний план заходів Тижня безпеки дорожнього руху В Україні можна переглянути за посиланням.

Загальний План заходів Тижня безпеки дорожнього руху в Україні 11-17 листопада 2019 року

________________________

Тиждень безпеки дорожнього руху проходить в Україні з 2015 року. Традиційно ініціатором та координатором його заходів є Київська міжрегіональна філія ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України.

Заходи тижня проходять за сприяння Уряду України, профільних комітетів Верховної ради України, органів місцевого самоврядування. Постійними співорганізаторами проведення Тижня є Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» та Моторне (транспортне) страхове бюро України.