VI Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху в Україні: відеозвіт

17-23 травня Україна вшосте приєдналася до Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху. Сотні  заходів відбулися по всій країні. Див. у відеозвіті.

Нагадаємо, світ та Україну впродовж Тижня об’єднала тема скорочення швидкості транспортних засобів у житлових та пішохідних зонах – біля навчальних закладів, лікарень, дитячих та спортивних майданчиків, там, де живуть і граються діти, перебувають люди похилого віку, пересуваються пішоходи. Адже це найбільш незахищені та вразливі категорії населення.

Тиждень був присвячений обговоренню ініціатив та заходів нового ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху, а також нових, схвалених Урядом України, державної Стратегії та Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 р. Про напрацювання цих заходів йшлося під час національного фахового онлайн-форуму з безпеки дорожнього руху, до перегляду якого долучилося більше 5 тис. учасників з усієї України. 

Тематичні конференції відбулися також серед молоді – III Молодіжна наукова-практична конференція «Безпека на дорозі» та студентські семінари-практикуми «Шляхи зниження кількості ДТП в Україні», «Вплив технічного стану транспортних засобів та їхнього обладнання на безпеку дорожнього руху».

З метою підвищення безпеки пасажирських та вантажоперевезень щорічні навчальні та просвітницькі заходи відбулися і серед водіїв та керівників автопідприємств-перевізників. Зокрема, щодо дотримання безпеки на автошляхах, при перетині залізничних переїздів, дотримання ліцензійних умов, контролем за технічною справністю ТЗ та станом здоров’я водіїв.

Учні та вихованці більш як 20 тис. навчальних закладів по всій Україні мали змогу взяти участь у щорічному Єдиному національному уроці з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому». Тисячі заходів, присвячених безпеці дітей на дорогах, відбулися у всіх регіонах країни: флеш-моби, вікторини, конкурси, лекції, майстер-класи, фото-челенджі, відкриті уроки, уроки-презентації, малюнки на асфальті тощо. Серед дітей та молоді стартував традиційний щорічний Всеукраїнський конкурс фото-та відеоробіт «Безпечна країна».

У щорічній благодійній акції Тижня «Здай кров – врятуй життя» цьогоріч взяло участь більше 280 міст. Для потреб хворих, у тому числі постраждалих у ДТП, лише за цей період вдалося зібрати понад 4 тис. літрів кров та її компонентів, а головне активізувати прагнення українців здавати кров заради життя не лише в межах акцій, а й у разі критичної необхідності.

Тижні безпеки дорожнього руху - одна із найбільших в Україні платформ з популяризації теми безпеки на дорогах та обговорення дієвих державних рішень, спрямованих на боротьбу з дорожньою «чумою». Традиційно Тижні відбуваються двічі на рік – навесні та восени, за активної участі цілої низки відомств та структур: Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх страв України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства освіти та науки України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної служби автомобільних доріг України, департаментів патрульної та ювенальної національної поліції України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, цілої низки інших профільних державних та недержавних відомств, обласних державних адміністрацій, громадськості, ЗМІ.

Щиро дякуємо кожному за активну участь, підтримку та співпрацю!