Відбулася підготовка першої групи водіїв навичкам надання домедичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) у форматі 8 годинного курсу.

23 вересня 2015 року у навчально-консультаційному центрі Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) України відбулася підготовка першої групи водіїв навичкам надання домедичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) у форматі 8 годинного курсу.

Організаторами навчання виступили "Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України"» Міністерства охорони здоров’я України та навчально-консультаційний центр АсМАП України.

Підготовку проводять фахівці "Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій"» МОЗ України.  Слухачі отримують інформацію згідно міжнародних стандартів, останніх рекомендацій Американської Асоціації Серця (American Heart Association), Європейської Ради Реанімації (European Resuscitation Council) та вимог BLS (basic life support). Під час підготовки використовуються сучасні манекени для демонстрації маніпуляцій та їх відпрацювання слухачами.

Тривалість підготовки 1 доба (8 годин). Курс містить теоретичну та практичну частину, з оволодінням практичними навичками надання домедичної допомоги постраждалим у дорожньо – транспортній пригоді.

Після закінчення підготовки слухачі одержують посвідчення встановленого зразка та відомості про проходження ними підготовки заносяться до загальнодержавної бази даних осіб, які пройшли підготовку наданню домедичної допомоги постраждалим в ДТП.

Цим заходом розпочато впровадження програми підготовки водіїв з надання домедичної допомоги яка призначена для водіїв службових, спеціальних легкових та вантажних транспортних засобів, для всіх не байдужих власників авто, які стали свідками дорожньо – транспортної пригоди (ДТП), або її учасниками але не є медичними працівниками та діє на постійній основі на всій території України.

Підготовка водіїв наданню домедичної допомоги постраждалим в ДТП є обов’язковою для підприємств усіх форм власності. Вимоги щодо набуття водіями та іншими учасниками дорожнього руху необхідних знань і практичних навичок з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод визначені Законами України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про екстрену медичну допомогу», «Про дорожній рух», Кодексом цивільного захисту України від 02 жовтня 2012 року № 5403-VI, постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу», наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 червня 2014 року № 398 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 липня 2014 року за № 750/25527.

DSC01645 DSC01644 DSC01642

DSC01636 DSC01635 DSC01626 DSC01621

24 вересня 2015 року у центральному офісі у навчально-консультаційному центрі Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) України, для керівників та працівників асоціації,  було проведено безкоштовний майстер-клас з надання домедичної допомоги «Новітні стандарти та технології домедичної допомоги постраждалим у ДТП».

Організаторами заходу виступили Державне підприємство "Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України" Міністерства охорони здоров’я України та навчально-консультаційний центр АсМАП України.

Інструктори Державного підприємства, які пройшли підготовку в Європі, показали найбільш ефективні методи та правильні маніпуляції, які необхідно використовувати під час допомоги постраждалим у ДТП. Під час майстер-класу було проведено демонстрацію маніпуляцій та їх відпрацювання учасниками з застосуванням сучасних засобів для надання домедичної допомоги.

Навчання водіїв-міжнародників наданню домедичної допомоги проводиться на постійної основі.