Головна втрата держави внаслідок ДТП – людський ресурс

За 2018 рік через передчасну смерть громадян у ДТП Україна втратила близько 7 млрд грн.

Щороку, за різними статистичними підрахунками, наша держава втрачає в дорожньо-транспортних пригодах більше 3 тисяч своїх громадян, близько 30 тисяч травмуються. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи НАН України, гинуть в більшості чоловіки 15-45 років – молоде працездатне населення. «Недожиті» через передчасну загибель у ДТП роки мають свій економічний еквівалент: це недовироблені державою частки ВВП внаслідок передчасної смертності населення.

Під час Міжнародного конгресу з безпеки на транспорті, що відбувся 11-12 листопада 2019 року у Києві, головний науковий співробітник Інституту, доктор наук Наталія Рингач поділилася шокуючими цифрами. За даними дослідження, збитки лише через передчасну смерть громадян України в результаті ДТП у 2018 р. склали суму, еквівалентну майже 7 млрд грн. І це без врахування збитків від тимчасової непрацездатності людей, травмованих у дорожньо-транспортних пригодах!

Цілі сталого розвитку, ухвалені 25 вересня 2015 р. на саміті ООН, включають в себе зниження смертності внаслідок ДТП у всьому світі вдвічі до 2030 року. Національне завдання України в рамках цього глобального документу – зниження за цей період кількості смертей та травм внаслідок ДТП на чверть, що може суттєво зменшити обсяг не тільки реальних, а й потенційних втрат нашої держави.

Детальніше дивіться у відео:

 

Переглянути та завантажити презентацію Н.Рингач можна тут.