Тиждень безпеки дорожнього руху: травень 2018

коллаж 3

Тиждень безпеки дорожнього руху: травень 2018

Травневий Тиждень безпеки дорожнього руху продемонстрував прагнення молоді змінити ситуацію на дорогах.

    Протягом першого етапу Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху, координатором якого є Державне підприємство Український науково-дослідний Інститут медицини транспорту МОЗ, і який тривав з 21 по 28 травня 2018 року, відбулось чимало офіційних заходів та практичних тренінгів. Серед них тренінги та відкриті уроки для юних учасників дорожнього руху – школярів та студентів, науково-практичні конференції та круглі столи, масові заходи в усіх областях України. Так, розпочався Тиждень 21 травня інтерактивним тренінгом «Навчання для майбутнього: формування навичок безпечної поведінки на дорозі» для учнів Київської спеціалізованої школи №16 з поглибленим вивченням англійської мови. Учні переглянули інформаційно-навчальний фільм «Небезпечна гра», презентований Міжнародним Благодійним Фондом «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод». Після перегляду старшокласники разом з представниками поліції проаналізували порушення, які скоїв 15-літній хлопець, герой фільму, та обговорили можливі наслідки такої поведінки. Учні долучилися до інтерактивних тренінгів, під час яких вчилися бути законослухняними учасниками руху, надавати першу домедичну допомогу, визначали основні небезпеки на дорозі у сучасному місті та ступінь власної відповідальності. Подібний інтерактивний тренінг у рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбувся і 23 травня – для студентів Київського транспортно-економічного колледжу. Студенти здобували практичні навички надання домедичної допомоги в екстрених випадках, обговорювали з поліцейськими ситуації, які можуть виникнути на дорозі, та визначали – як діяти з точки зору власної безпеки. Молодь відзначила, що такі знання дуже необхідні і з цікавістю брала участь у практикумі.

22 травня в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулась науково-практична конференція «Розвиток національної політики у сфері безпеки дорожнього руху. Безпека транспортних засобів та їх експлуатації».
Відкриваючи роботу конференції, Ігор Діденко, народний депутат, голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради з питань транспорту, зокрема, відзначив, що сьогодні напрацьована низка прогресивних документів, які мають сприяти змінам у сфері безпеки дорожнього руху. Зокрема, розроблена Стратегія підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року та Державна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року, є план заходів у цьому напрямку. «Де-факто – є гарні напрацювання, наступним кроком мають стати практична реалізація цих документів, об’єднання громадськості задля цього», - підкреслив Ігор Діденко. 
Під час конференції фахівці та експерти обговорили широке коло питань щодо безпеки дорожнього руху в країні. Зокрема, механізми реалізації державної політики з підвищення безпеки дорожнього руху та законодавчі перепони у цій сфері, стан надання медичної допомоги постраждалим при ДТП, роль страхового ринку в системі безпеки дорожнього руху, сучасні підходи у навчанні водіїв, та інші. 
Серед фахівців, які брали участь у конференції - Національний координатор ВООЗ Міністерства охорони здоров’я України з питань безпеки дорожнього руху, заступник директора Державного підприємства Український науково-дослідний інститут медицини транспорту Міністерства охорони здоров’я України Юрій Чорний, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Олександр Залєтов, заступник головного лікаря ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» Роман Деркач, заступник Генерального директора МТСБУ Людмила Білошицька, заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального форуму БДР Володимир Караваєв, Генеральний директор Директорату з безпеки на транспорті Міністерства інфраструктури України Антон Щелкунов, начальник диспетчерського відділу Управління організаціїї розслідування аварійі подій на транспорті Державної служби України з безпеки на транспортіОлександр Гончар та інші. 

  У рамках Тижня безпеки дорожнього руху молодь країни презентувала Декларацію "Молодь за безпеку руху".
Її за підтримки Міжнародного благодійного Фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» підготувала небайдужа молодь, майбутні лідери країни. У документі молоде покоління закликає уряд, громадські організації, навчальні заклади, батьків, все суспільство активізувати зусилля щодо зменшення дорожньо-транспортного травматизму на дорогах України. «Ми не можемо змінити час і повернути тих, хто загинув на наших дорогах, але ми можемо запобігти загибелі людей на дорогах у майбутньому», - говориться в документі.Декларацію в Українському кризовому медіа центрі презентували учні Київської спеціалізованої школи № 16 з поглибленим вивченням англійської мови Ксенія Вертепа і Данило Шевченко та студенти Київського транспортно-економічного коледжу Тетяна Дудник і Ярослав Олійник. 
Активна молодь закликала своїх однолітків долучитися до її підписання. Декларація«Молодь за безпеку руху», розміщена на сайті Міжнародного благодійного Фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», долучитися до її підписання може кожен. На початок червня Декларацію підписали майже 17 тисяч небайдужих молодих громадян нашої країни.
     Заходи у рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулися в 250 містах та селищах країни. До тренінгів та соціальних акцій активно долучилися співробітники Національної поліції, зокрема патрульної поліції, та поліції охорони, співробітники Укртрансбезпеки та інших відомств. У рамках Тижня відбулася Всеукраїнська акція «здай кров – врятуй життя!» У Києві кров для постраждалих в ДТП дітей поліцейські та співробітники Укртрансбезпеки здавали Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».

Найменшими учасниками Тижня безпеки дорожнього руху цього року стали вихованці дитячого садочка с. Покровського, Кіровоградська область. Вони змалечку вчать правила дорожнього руху, і це дає надію, що вони точно будуть законослухняними учасниками дорожнього руху.

Те, що юні учасники дорожнього руху – ЗА безпеку дорожнього руху, ЗА дотримання правил, ЗА знання і вміння, ще раз підтвердив майстер – клас з домедичної допомоги, який відбувся в рамках Тижня безпеки дорожнього руху 27 травня на Фестивалі нових автомобілів NewCarsFest 2018. Юні відвідувачі з цікавістю слухали Інну Оліфіренко, сертифікованого інструктора з 12-літнім досвідом роботи, та на практиці, з допомогою манекенів, вчилися надавати домедичну допомогу. Не відставали у навчанні і дорослі. Учасники тренінгу дізналися про алгоритм дій при наданні домедичної допомоги, зокрема, при серцево-судинній реанімації, при ранах та кровотечах, транспортуванні потерпілих, тощо. Окрім того, водії, які прийшли оцінити можливості нових автомобілів, перед тест-драйвом могли ще й протестувати себе  - за допомогою алкотестера.

Підсумовуючи роботу травневого Тижня безпеки дорожнього руху, Юрій Чорний, Національний координатор ВООЗ Міністерства охорони здоров’я України з питань безпеки дорожнього руху, заступник директора Державного підприємства Український науково-дослідний інститут медицини транспорту МОЗ, підкреслив активність молоді у бажанні змінювати ситуацію з безпекою руху в нашій країні та закликав обєднати зусилля заради спільної мети.