З 21 вересня 2019 року власники електротранспорту підлягатимуть обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності

Відповідно до розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів з питань обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» №538 від 09 квітня 2019 року, що набуває чинності з 21 вересня 2019 року, вводиться новий коригуючий коефіцієнт залежно від тиру транспортного засобу (К1) для власників легкових автомобілів (з винятково силовим електродвигуном, крім гібридних авто), розмір якого становитиме – 0,9.

Таке рішення було прийнято за поданням Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) у зв’язку із збільшенням популярності серед автовласників України легкових автомобілів, оснащених електричними двигунами (електромобілів), та їх участю в дорожньому русі. Як відомо, до цього часу транспортні засоби, по відношенню до яких не був визначений коригуючий коефіцієнт залежно від типу транспортного засобу, обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності не підлягали.

Для визначення коригуючого коефіцієнта, залежного від типу транспортного засобу (К1) для легкових автомобілів з електродвигунами, МТСБУ застосовувався принцип аналогій, а саме – визначати коригуючий коефіцієнт К1 для електромобілів відповідно до результатів співставлення потужностей двигуна електромобіля та звичайного двигуна для транспортного засобу аналогічного типу від такого ж виробника. Таким чином, виявивши об’єм двигуна внутрішнього згорання, який має потужність, аналогічну потужності відповідного електродвигуна, при укладанні договору страхування для забезпечення транспортного засобу, оснащеного електродвигуном, логічним є встановлення коригуючого коефіцієнта К1 таким, що кореспондує з об’ємом двигуна, вираженого в кубічних сантиметрах, аналогічної потужності.

Порядок оформлення (переоформлення) страхового полісу для власників електротранспорту здійснюватиметься на загальних підставах відповідно до законодавства.

Як і раніше, цивільно-правова відповідальність власників будь-якого іншого електротранспорту, зокрема тролейбусів, трамваїв або трамвайних вагонів, обов’язковому страхуванню не підлягає.