«Здай кров – врятуй життя»! Загальнонаціональна акція

15 по 21 травня у світі відбудеться 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху у рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030. Україна підтримує та долучається до світової ініціативи, в рамках якої заплановано низка заходів. Серед яких щорічна національна благодійна акція «Здай кров – врятуй життя», метою якої є популяризації донорства та допомога потерпілим у ДТП.

Дорожньо-транспортний травматизм залишається основною причиною смерті серед молодих людей, віком 15-29 років. Загалом щорічно у всьому світі в результаті ДТП щодня гине 3 тисячі чоловік і близько 100 тисяч отримують серйозні травми.

Метою Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/229, є зниження смертності та травматизму в результаті дорожньо-транспортних пригод не менше ніж на 50% протягом цього періоду.

Реалізація заходів, спрямованих на виконання цілей Десятиліття в усьому світі покладено на Всесвітню організація охорони здоров'я. Підтримуючи світову ініціативу, Міністерство охорони здоров’я України спільно з Київською міжрегіональною філією ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» виступило співорганізатором 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху.

Серед заходів, які відбудуться в рамках українського Тижня - щорічна національна благодійна акція «Здай кров – врятуй життя», метою якої є популяризації донорства та допомога потерпілим у ДТП.
У час повномасштабної війни в Україні кількість смертей та травмувань на дорогах, не зменшилась, так само як і необхідність у донорській крові. Рівні та запаси крові мають бути забезпечені на рівні. Тому Міністерство охорони здоров’я спільно з Київською міжрегіональною філією ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» та Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликають українців долучитися до щорічної благодійної акції «Здай кров – врятуй життя» та стати донором крові та її компонентів.

Здати кров у рамках акції можна буде з 15 по 19 травня 2023 року:
● на базі Київського міського центру крові (з 08.00 до 16.00 год за адресою: м Київ, вулиця Максима Берлинського, 12 та з 8-00 до 15-00 год за адресою: пр. Алішера Навої, 1 (Лівий берег);
● на базі регіональних Центрів переливання крові по Україні (згідно їхніх вимог та графіків прийому донорів).

У період воєнного стану Центри крові працюють у посиленому режимі, тож закликаємо стежити за їхніми оголошеннями і анонсами та здавати кров не лише в межах акцій, а й поза ними.

Нагадаємо, Тижні безпеки дорожнього руху в Україні проходять двічі на рік, є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, громадськості та ЗМІ для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.