17 травня – прес-конференція з нагоди старту Тижня безпеки дорожнього руху

17 травня 2021 року в ІА «Укрінформ» відбудеться прес-конференція з нагоди початку VI Глобального Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. 

Організатори Тижня: ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», Моторне (транспортне) страхове бюро України, за участю Міністерства інфраструктури України, Державного агентства інфраструктурних проектів України, Державної служби України з безпеки на транспорті, Національної поліції України, Донецького юридичного інституту МВС України та інших.

Про ситуацію з безпекою дорожнього руху в Україні, роботу, яка проводиться задля зменшення аварійності на дорогах, зокрема, про плани щодо реалізації державної  Програми з підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2024 р., національний проект «Безпечна країна», а також про заходи, які відбуватимуться у рамках Тижня, говоритимуть учасники прес-конференції:

  • Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я України;
  • Юрій Чорний, директор «Київської міжрегіональної філії» Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України;
  • Віра Рогова, заступник міністра освіти і науки України;
  • Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ;
  • Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України;
  • Антон Щелкунов, генеральний директор Директорату з безпеки на транспортіМіністерства інфраструктури України;
  • Кирило Хомяков, голова Державного агентства інфраструктурних проектів України;
  • Микита Лагунін, заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті;
  • Володимир Шевченко, генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України.

План заходів Тижня безпеки дорожнього руху можна переглянути за посиланням: https://dopomogadtp.com/ua/tyzhden-bezpeky-dorozhnoho-rukhu-v-ukraini-17-23-travnia-2021-roku-plan-zakhodiv/

Прес-конференція відбудеться 17 травня, ІА УКРІНФОРМ

Адреса:  місто Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16.

Початок об 11.00.

Акредитація: anna@ukrinform.сom

Онлайн-трансляція на сайті агентстваhttps://www.ukrinform.ua та на YouTube каналі Укрінформу https://www.youtube.com/user/UkrinformTV./.

Детальна інформація щодо проведення ТИЖНЯ за тел. 067-984-32-91 Валентина Місяць

Довідково: травневий Тиждень безпеки дорожнього руху відкриває Друге Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху на 2021-2030 рр., схвалене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН  74/299 на 74-й сесії в серпні минулого року, з амбітною метою скорочення кількості смертей та травм через дорожньо-транспортні пригоди на 50% до 2030 року. Світовим співтовариством розпочато низку заходів, спрямованих на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності. 6-ий Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху буде присвячений темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із основних причин дтп і відбуватиметься під гаслом #StreetsForLife#Love30, тобто, акцентуватиме увагу на обмеженнях швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год в межах житлових та пішохідних зон у містах.

Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Показники смертності в нашій країні в 3-4 рази вищі, ніж в європейських країнах. Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. У 2020 році на українських дорогах сталося: 168 107 дтп, з них: 26 140 дтп - з постраждалими; 3541 особа - загинула (1198 - пішоходів); 31 974 людини - отримали травми (пішоходів - 6959).Також в 2020 році сталося 4 432 дтп за участю дітей, у яких 168 дітей загинуло та 3957 травмовано. У 1 кварталі 2021 року, за офіційними даними поліції, в Україні сталося 42 689 ДТП, що на 18% більше, ніж у січні-березні 2020 р. Основні причини дтп із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.