17 листопада в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбулася національна конференція “Розвиток державної політики та інформаційних технологій у сфері безпеки дорожнього руху”.

 “Кожного року від 20 до 50 млн людей страждають від ДТП. Причина номер один смертності серед населення віком від 15 до 29 років - дорожньо-транспортні пригоди. Біля 4 % випадків травмування від ДТП призводять до втрати працездатності. Тож безпека на дорогах є реальною проблемою, на яку звертають увагу лідери з усього світу. І одна з цілей ООН - зниження смертності на дорогах вдвічі”, - повідомив Роберто ґнесотто, представник ВООЗ в Україні.

 

На конференції експерти обговорювали стан впровадження в Україні системи фіксації порушень Правил дорожнього руху в автоматичному режимі та особливості реформування законодавства в сфері дорожнього руху.

 

“Працівниками нашого департаменту розробляється програма з автоматичної фіксації порушників. Вона передбачає не тільки автоматичну фіксацію правопорушників, а й формування постанов по справі та підстав настання можливих правових наслідків для водія. Також запроваджено систему обліку всіх аварій на дорозі. Вона дає можливість заповнення електронної картки про деталі та умови, при яких було скоєно ДТП”, - розказав Олександр Замислов, начальник департаменту інформаційної політики та координації “102”.

 

Експерт Проекту “Оновлення та вдосконалення безпеки дорожньої мережі в Україні” Ільє Брічікару зауважив, що система з фіксації порушень та ДТП має містити такі складові: збір даних, реєстрація, аналіз даних, їх розповсюдження та облік. Також експерт наголосив, що дуже важливо, аби доступ до цієї інформації мали не тільки правоохоронці, а й университети та різноманітні громадські організації.

 

Особлива увага на конференції була приділена перспективам розвитку медицини дорожнього руху та створенню єдиного державного реєстру медичних оглядів. Ще одним важливим питанням було удосконалення системи навчання всіх учасників руху домедичній допомозі потерпілим внаслідок ДТП.

 

“Зниження смертності від ДТП напряму залежить від надання першої домедичної допомоги. На жаль, на сьогоднішній день вона надається лише в 6-7% від усіх ДТП. Це призводить до високої смертності серед людей працездатного віку та, як наслідок, значних втрат ВВП”, - пояснив В. Кирилюк, державний заклад “Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України”.

Також експерт наголосив, що навчання з надання першої допомоги має бути не теоретичним, а максимально практичним та наближеним до реальних умов.

7 6 5 4 3 2 1