Проєкт «Знаємо та діємо»: вчителів «Школи супергероїв» навчають навичкам домедичної допомоги

Київська міжрегіональна філія ДП «УНДІ медицини транспорту» МОЗ України спільно з МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» розпочали реалізацію проєкту «Знаємо та діємо», метою якого є навчання навичкам надання домедичної допомоги та безпеки на дорозі якомога більшої кількості українців. Першими учасниками проєкту стали працівники ДУ «Школа супергероїв», які пройдуть навчання з домедичної допомоги за допомогою онлайн-платформи проєкту.

Старт проєкту з домедичної допомоги та безпеки на дорозі «Знаємо та діємо» відбувається в рамках 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який проходить у світі з 15 по 21 травня. Проєкт було презентовано 15 травня під час круглого столу (пресконференції) з нагоди початку Глобального тижня в Україні. 16 травня проєкт презентували для перших учасників – педагогічного колективу ДУ «Школа супергероїв».

За словами директора ВП КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний, травматизм та смертність на дорогах лишаються великою проблемою для всього світу. За статистикою, щорічно внаслідок ДТП в світі гинуть близько 1,3 мільйона людей, ще близько 50 мільйонів – травмуються. Саме тому одним із напрямків роботи, необхідних для скорочення смертності на дорогах, є уміння людини вчасно та правильно надати домедичну допомогу постраждалих при невідкладних станах і ДТП.

Участь у презентації взяв заступник директора ДУ «Школа супергероїв» Віктор Сальков, який подякував Філії та МБФ «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» за багаторічну співпрацю у напрямку запобігання дитячого травматизму на дорозі, протидії булінгу та інших видів насильства.

– Цього разу ми долучаємо до реалізації не менш важливого проєкту, який дасть змогу на професійному рівні навчитися правилам надання домедичної допомоги, – зазначив Віктор Сальков.

Враховуючи, що всі працівники «Школи супергероїв» працюють із уразливим контингентом дітей, педагоги вивчатимуть курс «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин). За допомогою лекцій та авторських відеоуроків, педагоги самостійно освоять теорію на онлайн-платформі «Знаємо та діємо», а після цього відвідають практичні заняття.

зобр 2

Проєкт «Знаємо та діємо»

Навчально-тренувальна програма І рівня підготовки з домедичної допомоги та безпеки на дорозі «Знаємо та діємо» включає три курси, які орієнтовані на різні цільові групи.

Зокрема, для освітян розроблено «Курс організації діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі» (30 годин, 1 кредит ЄКТС), метою якого є розвиток професійних компетентностей працівників освіти, необхідних для партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (учителями, учнями, батьками) щодо надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах і ДТП та вивчення правил безпечного поводження на дорозі.

заставка Знаємо та діємо осн

Метою інших двох курсів -  «Домедична допомога при масивній кровотечі (8 годин)» та  «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин)», є підготовка навчикам домедичної допомоги немедичних працівників.

Навчання охоплює досить широку аудиторію, серед яких - офісні працівники, працівники сфери послуг, водії транспортних засобів та інші працівники, які незалежно від їх посадових обов'язків, мають бажання оволодіти навичками домедичної допомоги.

Навчання в рамках проєкту «Знаємо та діємо» включає теоретичну та практичну частину. Зокрема, теоретичні знання учасники здобувають самостійно за допомогою навчальної онлайн-платформи «Знаємо та діємо», де розміщено лекції та цикл авторських відео уроків.

Підготовка з домедичної допомоги відповідає стандартам, передбачених вимогами міжнародної програми BLS (basic life support – основи підтримки життя) та І рівню курсу домедичної допомоги відповідно до наказу МОЗ України від 29.03.2017 № 346 «Про удосконалення підготовки з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти».