Перехід на літній час – це не просто зміна на годиннику, але й стрес для організму. Учені, які досліджували вплив зміни часу на людське тіло, стверджують, що перехід на літній або зимовий час однозначно шкодить нашому здоров'ю. Під час штучного переведення стрілок годинників у людини збиваються циркадні ритми, що провокує проблеми зі сном, на деякий час порушує когнітивні здібності мозку. Зокрема, лікарі звертають увагу на збільшення таких симптомів як головний біль, посилене відчуття втомленості, загострення хронічних захворювань, тощо. Також зростають ризики серцевих захворювань. Весною переведення годинників сприймається організмом дещо важче, ніж восени, адже доводиться спати на годину менше. Через втому та недосипання у перші дні після зміни часу спостерігається збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, кажуть фахівці.
Експерти рекомендують кілька способів адаптації до переходу на літній час:
- Змінювати режиму сну поступово: за кілька днів до переведення стрілок лягайте спати та прокидайтеся на 10–15 хвилин раніше, аби організм поступово звик до нового часу.
- Проводити більше часу на ранковому світлі протягом першого тижня після переходу на літній час.
- Дати організму час на адаптацію: починати виконувати свої звичні ранкові справи трохи пізніше. Наприклад, замість ранкової прогулянки о 8:00, почати її о 9:00, до звичного розкладу повертатися поступово.
У перші дні після переведення годинників важливо також уникати стресів, більше перебувати на свіжому повітрі і відпочивати, збалансовано харчуватися – все це в комплексі допоможе плавно адаптуватися до нових часових змін.