Безпека перевезень в Україні: стан, проблеми, перспективи

За десять місяців поточного року за участі ліцензованого транспорту, що займається перевезеннями пасажирів та вантажів в Україні, сталося 1735 ДТП, в яких загинуло 157 осіб, 1144 – травмувалися. Такі дані під час Міжнародного конгресу з питань безпеки на транспорті 11 листопада 2019 р. повідомив начальник диспетчерського відділу Управління організації безпеки та розслідування аварій і подій на наземному транспорті Державної служби України з безпеки на транспорті Олександр Гончар.

З початку року Укртрансбезпекою та її територіальними органами було проведено 404 технічних розслідування за результатами найбільш масштабних аварій за участі комерційного транспорту. У 96-97% випадків їх основною причиною стало порушення водіями правил дорожнього руху, а також низка інших причин, що зумовили тяжкість наслідків:

  • неналежність технічного стану транспортних засобів;
  • використання для перевезення пасажирів на маршрутах загального користування переобладнаних транспортних засобів;
  • недотримання водіями режиму праці й відпочинку;
  • невиконання перевізниками вимог автотранспортного законодавства.

Для зменшення рівня дорожньо-транспортного травматизму та смертності в сфері пасажирських та вантажоперевезень, на думку Олександра Гончара, необхідні удосконалення нормативно-правової бази та імплементація європейських правил та вимог стосовно:

  1. Посилення процедури отримання ліценції на провадження господарської діяльності, а саме застосування європейських принципів фінансової спроможності, добропорядності, компетентності;
  2. Обмеження швидкості для певних категорій колісних транспортних засобів;
  3. Врегулювання питання використання автобусів, переобладнаних з транспортних засобів іншого призначення;
  4. Удосконалення матеріально-технічного забезпечення та підвищення кваліфікації особового складу Укртрансбезпеки, задіяного до заходів контролю за безпекою перевезень.

Детальніше у відео:

 

Презентація О. Гончара