Головна » Важливі новини » В Україні проходить Тиждень безпеки дорожнього руху. Відео
В Україні проходить Тиждень безпеки дорожнього руху. Відео
У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні проходить 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху.
13 листопада в ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл з нагоди початку 2-го етапу тижня безпеки дорожнього руху в Україні, участь у якому взяли представники профільних державних відомств та структур, фахівці транспортної галузі та представники громадськості.
Організаторами заходу виступили ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України (Київська міжрегіональна філія), Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП».
Як зазначив під час виступу директор ВП КМФ ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України Юрій Чорний, 2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху в Україні продовжить тему 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху, присвяченого переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху. Попри те, що Україна наразі продовжує долати труднощі, пов’язані із війною, проблема дорожнього травматизму, на жаль, лишається актуальною. Тому заходи Тижня, які відбуватимуться з 13 по 19 листопада в різних регіонах країни спрямовані на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності.
– Велика вдячність регіонам та громадам, які відгукнулися поширити соціальну рекламу з питань безпечної поведінки дітей на транспорті та дорогах «Безпечна країна очима дітей» у засобах масової інформації, транспорті, зовнішній рекламі, громадських місцях, при центрах освіти та культури, навчальних закладах. Це ролики та фото, які створили самі діти в рамках Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт «Безпечна країна». Окрім цього, соціальну рекламу «Безпечна країна очима дітей» можна буде побачити на майданчиках «Київпастранс» та «Київський метрополітен». Дякуємо усім, хто інформаційно підтримує проведення Тижнів безпеки дорожнього руху в Україні та популяризації безпечної поведінки на дорогах, — розповів Юрій Чорний.
Окрім заходів, які відбуваються в країні в рамках Тижня безпеки дорожнього руху, під час круглого столу фахівців зі сфери транспорту та інфраструктури обговорили законодавчі ініціативи з безпеки дорожнього руху; зміни та новації у сфері безпеки на транспорті, перевезень пасажирів та вантажів; підвищення безпеки транспортних доріг та стан доріг та інфраструктурних об’єктів, відновлення пошкоджених; статистику аварійності на дорогах та контроль за дотриманням ПДР; діяльність сервісних центрів МВС під час воєнного стану.
За словами народного депутата України, заступника Голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури Володимира Крейденка, наразі серед законодавців точаться обговорення щодо доцільності введення штрафних балів за порушення правил дорожнього руху, а також зміни чинних підходів щодо штрафів.
– Наразі штраф для водія, який перевищив швидкість на 20 км/год, становить 170 гривень, а максимальний штраф за перевищення дозволеної швидкості становить 1700 гривень. Таку суму заплатить і той, хто перевищить дозволену швидкість на 50 км/год, і той, хто їде містом понад 200 км/год. Оскільки наслідки різні, ми розуміємо, що тягар відповідальності має бути відповідним за таке порушення. Тому пропонується збільшити штрафи за суттєве перевищення швидкості, – розповів Володимир Крейденко.
Окрім цього, також у комітеті обговорюють ініціативи щодо покарання для власників переобладнаних автівок, а також заборону на евакуацію автівок, яку наразі можуть здійснювати інспектори з паркування. Евакуацію автівок у рамках останньої ініціативи пропонується проводити виключно представниками правоохоронних органів.
За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицького, щороку до Тижня безпеки долучається все більше профільних фахівців дорожньої сфери, що дає можливість не тільки розповісти про те, що відбувається у сфері дорожньої безпеки в Україні, але й виокремити та напрацювати нові напрямки роботи та реагувати на виклики.
Також учасниками круглого столу стали Євген Зборовський – голова Державної служби України з безпеки на транспорті; Сергій Вітвіцький – ректор Донецького державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції (Zoom-включення); Сергій Александров - начальник відділу технічного регулювання на транспорті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України; Олег Федоренко – заступник директора департаменту – начальник управління експлуатаційного утримання Департаменту автомобільних доріг Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України; Інна Оліфіренко – директор Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП»; Василь Брянцев – віцепрезидент Міжнародного благодійного фонду «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП»; Олексій Балдін– заступник начальника управління стандартизації Головного сервісного центру МВС;Роман Деркач – експерт-консультант Міністра охорони здоров’я, головний лікар ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України»; Тимченко Богдан – начальник служби вдосконалення організації дорожнього руху КП "Центр організації дорожнього руху".
Нагадаємо, серед заходів Тижня безпеки дорожнього руху в Україні заплановано проведення:
міжнародної науково-практичної конференції «Забезпечення безпеки дорожнього руху: глобальні та локальні рішення» на базі Донецького державного університету внутрішніх справ;
круглого столу «Актуальні питання з безпеки на транспорті в умовах воєнного стану» для керівників автотранспортних підприємств, представників Департаментів транспортної інфраструктури облдержадміністрацій та територіальних громад;
фіналу VІ Всеукраїнського молодіжного конкурсу фото- та відео робіт національного проєкту «Безпечна країна»;
Нагадаємо, метою ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, є скорочення кількості смертей та травм через дорожньо-транспортні пригоди на 50% до 2030 року. Світовим товариством розпочато низку заходів, спрямованих на поліпшення ситуації щодо дорожньо-транспортної аварійності.
Тижні безпеки дорожнього руху в Україні, що проходять двічі на рік, є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.