Всесвітня організація охорони здоров’я провела семінар з безпеки на дорозі

23 листопада в місті Києві Всесвітня організація охорони здоров’я разом з Державним підприємством "Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України Міністерства Охорони Здоров'я" та за підтримки МОЗ України в рамках Тижня безпеки був проведений семінар з програми ВООЗ - TEACH VIP. Програма присвячена навчанню, освіті й розширенню співробітництва для попередження насилля й травматизму з метою збереження здоров’я та життя людей.

 

Головним спікером на семінарі був доктор Дінеш Сетхі, програмний менеджер Департаменту профілактики насильства й травматизму Європейського регіонального бюро ВООЗ. Модератором зустрічі за традицією був Юрій Чорний, директор Державного підприємства "Державнe Підприємство Українського Науково-Дослідницького Інституту Медицини Транспорту Міністерства Охорони Здоров&Quot;я України Міністерства Охорони Здоров'я". Серед запрошених на захід були представники Національного медичного університету А.А.Богомольца, Національної медичної академії післядепломної освіти та інші представники експертного середовища.

 

“Є чотири кроки подолання проблеми. Перший - вивчення маштабів проблеми, другий - визначення факторів ризику та причин, третій крок - визначення шляхів подолання проблеми, останній крок - реалізація продуманого плану дій”, - наголосив Д.Сетхі

 

Головною темою доповіді були шляхи вирішення проблеми травматизму та смертності внаслідок ДТП. За статистикою ВООЗ причиною смертності в Європі номер один серед людей віком від 5 до 29 років є саме ДТП. Щорічно 84 тисячі людей гинуть внаслідок аварій, причому 39% з них - пішоходи, мотоциклісти та велосипедисти. Згідно оцінкам ВООЗ, економічні витрати від дорожньо-транспортного травматизму складають щорічно 518 мільярдів доларів США у світі, а це приблизно 2% ВНП.

 

“Подолати страшні цифри допоможе тільки системний підхід заходів, серед яких введення та контроль обмежень швидкості, виконання закону про вміст алкоголю в крові, регулярна перевірка стану доріг та надання якісної медичної допомоги постраждалим”, - повідомив програмний менеджер.

 

Цікавою є також залежність кількість аварій на дорогах від рівня благополуччя в країні. Зокрема, ризик смерті внаслідок ДТП в країнах з низьким та середнім рівнем доходів в 1,4 рази вище ніж у більш заможних країнах. Тож, зважаючи на цю сумну статистику, ВООЗ ставить собі за мету вдвічі скоротити смертінсть від ДТП до 2020 року.

 

“Головними перепонами на шляху до вирішення проблеми є недостовірна статистика, нерозуміння владою маштабів проблеми та ігнорування Правил дорожнього руху його безпосередніми учасниками, - підводить підсумки Дінеш Сетхі.

 

TEACH-VIP (Training, Educating, Advancing, Collaboration in Health on Violence and Injury Prevention) - навчальний курс Всесвітньої організації охорони здоров’я з профілактики травматизму, націлений на студентів, медиків та співробітників урядових і неурядових структур.

41 31 21 11