Знаємо та діємо: понад 300 освітян освоїли навички надання домедичної допомоги

З травня по грудень 2023 року 308 педагогічних  працівників з різних регіонів України пройшли теоретичний курс з домедичної допомоги та правил безпечного поводження на дорозі в рамках проєкту «Знаємо та діємо».

До проєкту, який КМФ ВП ДП «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України реалізує спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод», вже долучилися освітяни з Київської, Житомирської, Херсонської, Одеської, Харківської, Донецької, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Волинської областей.

Педагоги освоїли теоретичний «Курс організації діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі» (30 годин, 1 кредит ЄКТС), скориставшись онлайн-платформою «Знаємо та діємо».

Метою курсу є розвиток професійних компетентностей працівників освіти, необхідних для партнерської взаємодії з учасниками освітнього процесу (учителями, учнями, батьками) щодо надання домедичної допомоги постраждалим при невідкладних станах і ДТП та вивчення правил безпечного поводження на дорозі.

Курс включає модуль з домедичної допомоги, модуль з правил безпечного поводження на дорозі для учасників дорожнього руху, а також методичні інструменти для організації та проведення заходів з опрацювання правил безпеки на дорозі. Після успішного тестування педагогічні працівники отримують відповідний сертифікат.

Нагадаємо, освоїти теоретичну частину з домедичної допомоги на онлайн-платформі «Знаємо та діємо», можуть не тільки представники освітніх закладів, а й усі охочі, адже під час війни уміння надавати домедичну допомогу є актуальними для усіх громадян.

Загалом навчально-тренувальна програма включає три курси, які орієнтовані на різні цільові групи:

  1. «Курс організації діяльності педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі» (30 годин, 1 кредит ЄКТС);
  2. «Домедична допомога при масивній кровотечі (8 годин)»;
  3. «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослих (8 годин)».

Програма охоплює досить широку аудиторію, серед яких – педагогічні працівники, офісні працівники, працівники сфери послуг, водії транспортних засобів та інші працівники, які незалежно від їх посадових обов’язків, мають намір опанувати навички домедичної допомоги.

Зареєструватися на курс можна на онлайн-платформі «Знаємо та діємо».