Психофізіологічне тестування

Медична комісія для водіїв повинна включати психофізіологічне тестування

 

Нова редакція закону «Про дорожній рух та його безпеку» пропонує включити до складу медичної комісії з медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів психофізіологічне тестування.

IMG_3857

 

Спираючись на європейський досвід, в Україні розробляють критерії та методику нових психофізіологічних тестів, проходження яких буде обов’язковою складовою медичної комісії з медичного огляду кандидатів у водії, а також водіїв дорейсових та післярейсових перевезень.

 

За словами головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з питань психофізіології Ігора Тріньки, це перевірка на спеціальному програмно-апаратному комплексі близько 17 психофізіологічних показників здоров’я водія, серед з яких швидкість частоти світлових мерехтінь, швидкість слухового і зорового аналізатора, частота серцевих скорочень, стресостійкість тощо.

IMG_3848

 

«Висновок психофізіолога носитиме рекомендаційний характер, але він визначатиме реальний стан придатності водія до виходу в рейс, і до водіння авто як такого взагалі, - вважає фахівець. – За статистикою 95% ДТП скоюють лише 5% водіїв, і наше завдання – виявити цих 5%, і таким чином, зменшити вірогідність правопорушень на дорозі та завдання шкоди іншим учасникам дорожнього руху».

 

Як пояснив І. Трінька, відповідні критерії наразі розробляються фахівцями МОЗ України спільно зі співробітниками Інституту медицини праці НАМН України та військово-медичної академії. Передбачається, що вони будуть різними для різних вікових та водійських категорій. На етапі вирішення також терміни та періодичність проходження тестування.